دانشنامه فرزند

نقاط عطف رشد کودک: پانزده ماهگی
پانزده ماهگی

دانشنامه فرزند: یادگیری راه رفتن و صحبت کردن از بزرگ ترین کارهای کودک در این دوران است، پس از رشد فرزند خود لذت ببرید و مطمئن باشید که همیشه بر کارهایش نظارت دارید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله نقاط عطف رشد کودک رجوع نمایید.

حرکات جسمانی

به شکل ناپایدار و با پاهای باز راه می رود. با انداختن خود به عقب یا افتادن به جلو روی دست هایش از حالت ایستاده به حالت نشسته در می آید. از پله ها چهار دست و پا بالا می رود. ممکن است بتواند خم شود و اسباب بازی را از زمین بردارد.

مهارت دستی

بعد از اینکه به او نشان داده شود، می تواند برجی با دو مکعب بسازد. مداد شمعی را می گیرد و از خط خطی کردن شما تقلید می کند. قاشق را به دهان می برد تا لیس بزند اما نمی تواند مانع برگشتن آن شود. فنجان را اگر به او بدهید نگه می دارد و پس می دهد.

شنوایی، بینایی و گفتار

می تواند 4 تا 6 کلمه قابل تشخیص بگوید و کلمات زیاد دیگری را می فهمد. فرمان های ساده را می فهمد و اجرا می کند.

رفتار اجتماعی و بازی

در لباس پوشیدن به طور سازنده تری کمک می کند. ممکن است به راحتی ناراحت و سرخورده شود. بسیار به حضور اطمینان بخش شما وابسته است. می تواند اسباب بازی بزرگ چرخداری را روی زمین هل دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

در حال بارگذاری ...