داروهای بی حسی برای درد زایمان

دانشنامه فرزند: اخیرا تکنیک های رایجی برای تسکین موضعی درد، به کار برده می شود. وجود بیشترین درد زایمان در رحم، واژن و مقعد متمرکز است. گاهی اوقات از دارو های بی حسی برای از بین بردن درد در این نقاط خاص استفاده می شود.

بی حسی نخاعی

این نوع بی حسی شبیه به اپیدورال است، با این تفاوت که دارو درون فضایی که زیر پرده محافظ نخاع است، تزریق می شود. در زایمان سزارین، به خصوص اگر به طور ناگهانی اتفاق بیافتد، از بی حسی نخاعی استفاده می شود.

بی حسی های موضع دمی و نشیمنگاه

بی حسی موضع دمی در قسمت انتهایی یا پایینی مجرای نخاع گذاشته می شود و بی حسی موضعی نشیمنگاه همان منطقه از پا ها و کشاله ران را بی حس می کند. دارو ها در قسمت پایین مجرای نخاع قرار می گیرد. این روش تاثیر سریع تری در از بین بردن درد دارد و اثر آن نیز زود تر از بین می رود.

بی حسی های شرمگاهی

این بی حسی با تزریق دارو داخل واژن، نزدیک به اعصاب شرمگاهی انجام می گیرد. در این روش قسمت واژن و پرینه بی حس می شود اما تاثیری بر از بین بردن درد انقباضات ندارد.

بیهوشی عمومی

این روش در عمل سزارین مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می شود در طول به دنیا آمدن فرزند تان خواب باشید. در صورتی که انجام بی حسی اپیدورال مقدور نمی باشد از بیهوشی عمومی استفاده می گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان