دانشنامه فرزند

نقاط عطف رشد کودک: دو و نیم سالگی
دو و نیم سالگی

دانشنامه فرزند: فرزند نوپای شما سطح انرژی بالایی دارد و می خواهد همه کارها را امتحان کند. ممکن است در این سن علایمی را برای آموزش دستشویی رفتن و ترک پوشک از خود نشان دهد. البته پسرها اغلب دیرتر برای این موضوع آماده می شوند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله نقاط عطف رشد کودک رجوع نمایید.

حرکات جسمانی

می تواند به تنهایی از پله ها بالا برود اما در پایین آمدن از نرده کمک می گیرد و هر دو پا را روی یک پله می گذارد. از داربست های بازی در پارک ها، اگر فواصل میله ها کم باشد، بالا می رود. جفت پا می پرد. می تواند به توپ بزرگ لگد بزند. روی سه چرخه می نشیند و آن را هدایت می کند، اما هنوز نمی تواند پا بزند.

مهارت دستی

می تواند برجی با هفت مکعب یا بیشتر بسازد و با دنبال گذاشتن مکعب ها قطار بسازد. اگر به او نشان داده شود می تواند خط افقی و دایره بکشد. با مهارت از قاشق استفاده می کند و شاید از چنگال هم استفاده کند.

شنوایی، بینایی و گفتار

در گفتار بیش از 200 کلمه به کار می برد. نام خانوادگی خود را می داند. مدام پرسش هایی که با «چه» و «کجا» شروع می شود می پرسد. چند شعر کودکانه بلد است. اگر به او نشان داده شود خودش را در عکس می شناسد.

رفتار اجتماعی و بازی

اگر کودک ناراحت شود به شدت بدقلقی می کند و در واقع یک شورشگر است و دیگر نمی توان به راحتی قبل حواس او را منحرف کرد. به بازی های نمایشی علاقه دارد. دوست دارد بازی کودکان را نگاه کند و ممکن است چند دقیقه با آن ها همراهی کند. هنوز چندان به استفاده مشترک از اسباب بازی آشنا نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...