دانشنامه فرزند

نقاط عطف رشد کودک: سه سالگی
سه سالگی

دانشنامه فرزند: کودک از حل پازل های ساده لذت می برد. تخیل او قوی تر و زنده تر شده است و ممکن است دوستان خیالی داشته باشد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله نقاط عطف رشد کودک رجوع نمایید.

حرکات جسمانی

تنها از پله ها بالا می رود و هر پا را روی یک پله می گذارد، اما در پایین آمدن هر دو پا را روی یک پله قرار می دهد. سه چرخه سوار می شود. می تواند روی سر انگشتان پا راه برود. می تواند یک لحظه روی یک پا بایستد. چهار زانو می نشیند.

مهارت دستی

به راحتی با قاشق و چنگال غذا می خورد. می تواند خودش دست هایش را بشوید. شلوارش را بالا و پایین می کشد. می تواند برجی با نه مکعب یا بیشتر بسازد. می تواند آدمی با سر و بعضی از اعضای صورت بکشد. با قلم موی بزرگ تصاویری می کشد و از قیچی استفاده می کند.

شنوایی، بینایی و گفتار

نام و نام خانوادگی، جنسیت و گاهی سن خود را می گوید. می تواند گفتگوهای ساده ای انجام دهد و درباره وقایع گذشته صحبت کند. مشتاقانه به داستان ها گوش می کند و قصه های مورد علاقه اش را بارها درخواست می کند که بگویید. سه رنگ اصلی را می شناسد.

رفتار اجتماعی و بازی

کمتر بدقلقی می کند. مهربان است و دوست دارد در فعالیت های بزرگسالان کمک کند. از بازی روی زمین با مکعب ها، ماشین ها و غیره لذت می برد. با دیگر کودکان بازی می کند. نوبتی بازی کردن را درک کرده است. نسبت به خواهر یا برادر کوچک تر مهربان است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

در حال بارگذاری ...