دانشنامه فرزند

خیانت برای ختم رابطه زناشویی
زن و شوهر

دانشنامه فرزند: هنگامی که رابطه زناشویی به شدت دچار مشکل می شود خیانت می تواند راهی برای خاتمه دادن به آن باشد. شاید همسری که خیانت می کند آگاهانه تصمیم نگرفته باشد رابطه زناشویی اش را از این طریق خاتمه دهد اما وجود فرد سوم مشکلات درون رابطه را به شکلی حاد جلو چشم می آورد و طرفین را وادار به تصمیم گیری می کند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله شناخت انواع خیانت رجوع نمایید.

بعضی ها ممکن است از خیلی وقت پیش تصمیم به جدایی گرفته باشند اما ترس از تنها ماندن باعث می شود حتی بعد از اینکه رابطه کارآیی خود را از دست می دهد همچنان در قید آن بمانند. در عمل نفر سوم جایگزینی است که ترک رابطه را ممکن می کند. در چنین مواقعی همسر خائن اغلب رابطه زناشویی را ترک می کند و به سمت نفر سوم کشیده می شود اما چنین رابطه هایی به ندرت ادامه پیدا می کنند. وقتی فرد از طریق خیانت به هدف خود رسید به احتمال قوی آن رابطه را نیز خاتمه می دهد.

این نوع خیانت گاهی ممکن است به تحریک همسر وفاداری صورت گیرد که آگاهانه یا ناآگاهانه در پی علتی است تا بتواند رابطه را ختم کند. شاید این همسر وفادار از برقراری رابطه جنسی و یا ابراز محبت به همسر خود سر باز می زند و در عوض تنها خشونت و بی تفاوتی نثار وی می نماید. بنابراین همسر او که تشنه احساسات است و از آن محروم مانده چاره مشکل خود را در فرد دیگری می بیند. همسری که به وی خیانت شده پس از اطلاع ممکن است برآشفته و اندوهگین شود اما در نهان خیالش راحت می شود که بهانه ای خوب برای ختم کردن رابطه بدون قبول کوچک ترین مسئولیتی یافته است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...