دانشنامه فرزند

خیانت برای آسایش خیال
اختلافات زناشویی

دانشنامه فرزند: افرادی که درگیر چنین خیانتی می شوند به احتمال قوی این الگوی رفتاری را سال های سال ادامه می دهند یا از طریق برقراری رابطه با چندین فرد مختلف و یا رابطه با یک نفر برای مدتی طولانی. شاید برای این افراد تعهد به یک نفر هولناک باشد بنابراین به جای اینکه تمام احساسات شان را به پای یک نفر بریزند قسمتی از آن را خرج دیگری می کنند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله شناخت انواع خیانت رجوع نمایید.

افرادی که مرتکب این نوع خیانت می شوند ممکن است در گذشته به خاطر پس زده شدن عمیقا آسیب دیده باشند و حالا سخت بتوانند به عشق و تعهد موجود در رابطه زناشویی شان اعتماد کنند. آن ها در پی صمیمیت و امنیت هستند اما چون همیشه می ترسند به آن نرسند با بی وفایی و خیانت به دست خود چیزی را که در پی آن هستند نابود می کنند.

ممکن است این نوع خیانت به رابطه زناشویی کمک کند چون احتمال دارد همسر خائن از نفر سوم به عنوان وسیله ای برای تخلیه عاطفی و ابراز احساسات پیچیده ای بهره گیرد که در رابطه زناشویی خود نمی تواند آن ها را ابراز کند اما در دراز مدت فریبکاری و مخفی کاری به صمیمیت آن ها لطمه وارد می کند و همسر خائن، همسری که به وی خیانت شده و نفر سوم همگی آسیب می بینند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...