دانشنامه فرزند

خیانت افلاطونی
استفاده از موبایل

دانشنامه فرزند: اگر چه خیانت افلاطونی ممکن است در ظاهر بی خطر به نظر آید، اما سطحی از صمیمیت را که معمولا خاص زن و شوهر است میان آن ها از بین می برد. این خیانت ممکن است از «فقط دو تا دوست خوب» شروع شود اما این دو هر روز بیشتر و بیشتر محرم یکدیگر می شوند و کمتر و کمتر با همسران شان درد دل می کنند. البته افلاطونی بودن این نوع خیانت برای همه صدق نمی کند و برخی از آن ها به روابط جنسی نیز می انجامد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله شناخت انواع خیانت رجوع نمایید.

اینترنت و روابط صمیمانه در محل کار عامل افزایش خیانت های افلاطونی بوده اند. افرادی که حس می کنند همسرشان دارد به آن ها خیانت می کند ممکن است نتوانند به آسانی با وی مقابله کنند، به خصوص وقتی تمام این ماجرا از طریق اینترنت صورت می گیرد. خیانت های سایبری در محیط های آنلاین و دنیای مجازی امری رایج هستند. در این محیط ها افراد یکدیگر را نمی بینند و برای هم ناشناسند و همین امر باعث می شود تا حد زیادی بتوانند خود را نشان دهند و با هم صمیمی باشند. ضمنا افراد می توانند تصویری از رابطه بی نقص و کامل را در ذهن داشته باشند و آن را از واقعیت دور نگه دارند.

علت رایج این نوع خیانت نبود صمیمیت در رابطه زناشویی است. شاید هم فرد حس می کند در رابطه ای مرده گیر افتاده است اما به دلیلی مانند بچه ها، قادر به ترک آن نباشد. این خیانت ها ممکن است سال های سال ادامه یابند و رویای به هم رسیدن در آینده به آن ها پر و بال می دهد. در همین میان فاصله در رابطه زناشویی افزایش می یابد و امیدها برای اصلاح ممکن است از بین بروند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...