دانشنامه فرزند

شناخت انواع خیانت
خیانت

دانشنامه فرزند: افراد به دلایل مختلفی به هم خیانت می کنند، در واقع به تعداد آدم ها دلیل وجود دارد چون هر شرایط و موقعیتی متفاوت با دیگری است. مردم عموما فکر می کنند خیانت همیشه جنسی است اما بعضی خیانت ها کاملا افلاطونی هستند.

بعضی ها می گویند بدون رابطه جنسی خیانت معنا ندارد و واقعی نیست اما کارشناسان روابط زناشویی معتقدند هر فعالیت صمیمانه ای که میان دو نفر اتفاق بیفتد و اعتماد همسر را از بین ببرد خیانت محسوب می شود.

زن و شوهر

هنگامی که رابطه زناشویی به شدت دچار مشکل می شود خیانت می تواند راهی برای خاتمه دادن به آن باشد. شاید همسری که خیانت می کند آگاهانه تصمیم نگرفته باشد رابطه زناشویی اش را از این طریق خاتمه دهد اما وجود فرد سوم مشکلات درون رابطه را به شکلی حاد جلو چشم می آورد و طرفین را وادار به تصمیم گیری می کند.

قلب شکسته

بسیاری از مردم باید تاوان سنگینی را بابت خیانت خود بپردازند اما طبیعت نامشروع و غیر قانونی این کار برای بعضی ها هیجان انگیز است. به این هیجان شور و حال رابطه جنسی با فردی جدید را هم بیفزایید، به علاوه جذابیت هایی که بخشی از هر رابطه نوپایی است.

قلب شکسته

دو دسته عصبانیت می توانند محرک این نوع خیانت باشند: عصبانیتی خودآگاه که منجر به خیانت برای گرفتن انتقام می شود و عصبانیتی ناخودآگاه که در جریان سال ها تلخکامی و کینه بابت نیازهای برآورده نشده شکل می گیرد.

اختلافات زناشویی

افرادی که درگیر چنین خیانتی می شوند به احتمال قوی این الگوی رفتاری را سال های سال ادامه می دهند یا از طریق برقراری رابطه با چندین فرد مختلف و یا رابطه با یک نفر برای مدتی طولانی. شاید برای این افراد تعهد به یک نفر هولناک باشد بنابراین به جای اینکه تمام احساسات شان را به پای یک نفر بریزند قسمتی از آن را خرج دیگری می کنند.

استفاده از موبایل

اگر چه خیانت افلاطونی ممکن است در ظاهر بی خطر به نظر آید، اما سطحی از صمیمیت را که معمولا خاص زن و شوهر است میان آن ها از بین می برد. این خیانت ممکن است از «فقط دو تا دوست خوب» شروع شود اما این دو هر روز بیشتر و بیشتر محرم یکدیگر می شوند و کمتر و کمتر با همسران شان درد دل می کنند. البته افلاطونی بودن این نوع خیانت برای همه صدق نمی کند و برخی از آن ها به روابط جنسی نیز می انجامد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...