دانشنامه فرزند

دلایل شب ادراری: عادات غیر طبیعی توالت رفتن
خواب کودک

دانشنامه فرزند: برخی تحقیقات نشان می دهند که کودکانی که به شب ادراری مبتلا هستند هنگام روز نیز در رفتن به دستشویی مشکلاتی دارند، به عنوان مثال ممکن است فرزند شما دیر به دستشویی برود یا آن قدر خود را نگه دارد که یکباره تحملش را از دست بدهد.

عادات غلط در رفتن به دستشویی از مهم ترین عواملی است که می تواند منجر به آن شود که کودک شب های بارانی داشته باشد. پزشکان هنوز به طور کامل این واقعیت را تائید نکرده اند اما تحقیقات مستمر نشان داده که این مورد یکی از عوامل اصلی مرتبط با شب ادراری است. عده ای از کودکان در هنگام نیاز به دستشویی با سفت کردن ماهیچه های اسفنکتر (عضله تنگ کننده) ادرار را نگاه می دارند و با قوز کردن، به خود پیچیدن و جست و خیز از رفتن به دستشویی خودداری می کنند اما هنگام خواب نمی توانند به طور آگاهانه ماهیچه های خود را منقبض کنند یا به طور ناگهانی به طرف دستشویی بپرند بنابراین طبیعی است که هنگام خواب مثانه ناخودآگاه تخلیه می شود و کودک خود را خیس می کند.

علاوه بر آن این کودکان قبل از خواب هم آن قدر با عجله از دستشویی بیرون می آیند که مثانه شان کاملا خالی نمی شود و این مسئله هم سبب می شود که در خواب احتمال شب ادراری افزایش یابد. اکثر کودکانی که روزها با دستشویی رفتن مشکل دارند پس از مدتی به اختلال عملکرد روده مبتلا می شوند. از آنجایی که یبوست ملایم برای والدین قابل تشخیص نیست آن ها به این مسئله توجهی نمی کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شب ادراری» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...