دانشنامه فرزند

سه ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: چاقی در کودکان امروز تبدیل به نشانه ای برای سلامت شده است، در حالی که چربی بیش از حد، سلامتی را به خطر می اندازد. اگر کودک تان چاق باشد، پزشک در این باره نگران می شود، زیرا این چربی ممکن است با کودک شما زمانی که بزرگ می شود بماند. اگر فرزند تان جز این دسته می باشد، با پزشک اش مشورت کنید تا راه کار هایی برای سلامت بیشتر نوزاد به شما ارایه دهد.

رشد فرزند شما

زمانی که کودک را بر روی شکمش قرار می دهید، تلاش می کند تا با کمک گرفتن از دست هایش، سر و شانه خود را بالا ببرد. ممکن است تنها مقدار کمی خود را بالا بکشد، اما همین مقدار باعث تقویت عضلات او شده و هم چنین دید بهتری از محیط به می دهد. حتی ممکن است به وسیله غلت زدن از پشت به جلو و یا بالعکس شما و خودش را متعجب سازد.
شما می توانید با تکان دادن اسباب بازی مورد علاقه اش او را تشویق به غلت زدن کنید. او نیز با لبخند به تلاش خود ادامه می دهد. انجام فعالیت های جدید می تواند کمی برای او ترسناک باشد و او نیاز به یک دلیل برای اطمینان از انجام آن کار دارد.

زندگی شما: دوری از فرزند

احساس نگرانی و اضطراب هنگام جدا شدن پدر و مادر از نوزاد، حتی اگر او را به پرستاری قابل اطمینان بسپارید، طبیعی می باشد. احساس عصبی بودن در مورد جدا شدن از فرزند تان نشانه این است که شما بابت نگهداری از او نگرانید.

این ایده خوبی نیست که شما همیشه نگران مراقبت از او باشید. نیاز به نگهداری امن از کودک باید در مقابل واقعیت هایی از جمله سلامت روحی شما، نیاز شما به کسب در آمد، نیاز به یاد گیری روابط اجتماعی کودک در کنار دیگران، قرار می گیرد. انتخاب یک پرستار بچه می تواند برای هر دوی شما لازم و ارزشمند باشد.

اگر شما تصمیم به استخدام یک پرستار بچه ندارید، بهتر است از پدر و مادر خود بخواهید شما را یاری رسانند. تا هنگامی که شخص مناسبی را پیدا کنید از آن ها بخواهید زمانی که شما مشغول انجام کار های خانه می باشید از فرزند تان مراقبت کنند. با این کار شما می توانید چگونگی تعامل آن ها با فرزند تان را مشاهده نمایید.

اولین دوری شما از خانه بهتر است یک خرید سریع باشد. هنگامی که قصد خارج شدن از خانه را دارید سعی کنید خود را دلواپس نشان ندهید. عصبی بودن تان می تواند جدایی را هم برای شما و هم برای فرزند تان دشوار تر سازد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 26 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...