دانشنامه فرزند

برنامه ریزی برای بچه دار شدن
بچه دار شدن

دانشنامه فرزند: تصمیم به بچه دار شدن تصمیم بزرگی است که بر همه حوزه های زندگی شما اثر می گذارد. این تصمیم رابطه میان شما و همسرتان را برای همیشه تحت الشعاع قرار می دهد همچنین بر احساس شما نسبت به خود، نحوه گذراندن وقت تان، نحوه مدیریت زندگی روزانه و نحوه تعامل تان با دیگران تاثیر گذار است.

بیشتر زوج ها انتظار دارند یک روز بچه دار شوند. این انتظار از والدین خودشان و از جامعه به آن ها منتقل شده است، اما قبل از اینکه درگیر این فرآیند شوید باید مطمئن باشید که این کار حرکتی درست برای هر دوی شماست و اکنون وقت مناسبی برای آن است. قبل از اینکه تصمیم نهایی را بگیرید بهتر است هر دو، رک و راست به سوالات زیر پاسخ دهید:

  • آیا هر دوی ما آماده پدر و مادر شدن هستیم؟

  • انتظار داریم زندگی مان بعد از بچه دار شدن چه تغییری کند؟

  • چه فداکاری هایی باید بکنیم و آیا آماده آن ها هستیم؟

  • آیا بهتر است بعدا بچه دار شویم یا الان اقدام کنیم؟

  • آیا امکان دارد یکی از ما بچه را برای پر کردن جای خالی چیز دیگری در زندگی بخواهد؟

  • آیا مشکلی در رابطه مان داریم که باید پیش از بچه دار شدن آن را حل کنیم؟

سوال آخر شاید مهم ترین سوال باشد، بعضی زوج ها به این امید بچه دار می شوند که به رابطه زناشویی شان امنیت بخشند اما در واقع سه نفر شدن ممکن است باعث ایجاد فشار مضاعف شود. فرزند می تواند عامل پیوندی قوی در یک رابطه شاد باشد اما ممکن است رابطه ای ناشاد را از هم متلاشی کند. بچه دار شدن تعهدی مادام العمر است و این امر تصمیمی بی بازگشت است که عواقبی مهم برای هر دوی شما و فرزند تان دارد. نگرانی بابت چنین تصمیم بزرگی اجتناب ناپذیر است، اما اگر یکی از شما جدا مخالف این قضیه است اکنون زمان مناسبی برای بچه دار شدن شما نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آماده سازی شرایط زندگی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 17 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...