دانشنامه فرزند

حفظ تعاملات جنسی در خانواده های بچه دار
خانواده

دانشنامه فرزند: یک مشکل اساسی برای بسیاری از زوج ها هنگام برقراری رابطه جنسی، فرزندان شان هستند. وقتی نوزاد، کودک یا نوجوان و یا هر سه را در خانه دارید حفظ تعاملات جنسی به صورت مداوم تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد. اما با کمی خلاقیت می توانید این مسئله را مدیریت کنید.

نوزادان

داشتن رابطه جنسی بعد از تولد نوزاد خیلی دشوار است. در کنار لذتی که ممکن است از وجود فرزندتان ببرید مقاومت در مقابل خستگی طاقت فرسایی که به خاطر رسیدگی به نیازهای شبانه روزی نوزاد در شما ایجاد می شود کار بسیار سختی است. در واقع 80 درصد زنانی که تازه مادر می شوند از افت میل جنسی شان در ماه های اول سخن می گویند. مطالعه مقالات مربوط به نوزاد تازه متولد شده را به شما پیشنهاد می کنیم.

کودکان نوپا

کودکان نوپا خیلی به مراقبت نیاز دارند بنابراین با وجود آن ها وقت پیدا کردن برای رابطه جنسی ممکن است سخت باشد. اگر امکانش هست کودک را به مادربزرگ یا فرد مسئول دیگری بسپارید تا بتوانید کل یک بعد از ظهر یا غروب و حتی تمام شب را برای همسرتان وقت داشته باشید. اما اگر چنین چیزی امکان ندارد بعد از اینکه کودک خوابید زمان مناسبی است. در ضمن سعی کنید در تشخیص و بهره گیری از هر فرصتی برای عملیات سرعتی خبره شوید. هر وقت که می توانید با خیال راحت پانزده دقیقه آزاد باشید فرصت را غنیمت بشمارید.

نوجوانان

موضوع خوبی که در مورد نوجوانان در سن رشد وجود دارد این است که بیشتر از خانه بیرون می روند. اگر بیش از یک فرزند دارید سعی کنید فعالیت های خارج از منزل شان را با هم هماهنگ کنید. از آنجا که کودکان در این سن و سال تا دیر وقت بیدارند اگر سعی کنید حریم خصوصی جنسی خود را مثلا با قفل کردن در اتاق خواب خود، حفظ کنید الگویی خوب برای آینده فرزندان تان می شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...