دانشنامه فرزند

تنظیم برنامه مالی مناسب زوج ها
برنامه مالی

دانشنامه فرزند: هیچ برنامه مالی از پیش تنظیم شده ای وجود ندارد که برای همه زوج ها کارآیی داشته باشد، شرایط هر کس با دیگری فرق می کند. می توانید با هم بنشینید و برنامه مالی تان را تهیه کنید. وقتی هر دوی شما در تهیه این برنامه دخیل باشید احتمال پایبندی به پیروی از آن بیشتر است.

  1. یک کاغذ سفید بیاورید و تمام درآمدهای خود را فهرست کنید. علاوه بر حقوق ماهیانه درآمدهای دیگر مانند سود سرمایه گذاری، درآمد حاصل از اجاره ملک و بهره های بانکی را هم در نظر بگیرید.

  2. روی یک کاغذ بزرگ تر مخارج ضروری خود را فهرست کنید. مسایلی مانند پول رهن، پول آب، خدمات شهری، بیمه، هزینه های کودکان، شارژ ساختمان و غیره را از قلم نیندازید. هر چیزی را که قطعا باید هر ماه مبلغی ثابت برای آن هزینه کنید در فهرست بگنجانید. شاید بخواهید مبلغی را برای پس انداز در نظر بگیرید.

  3. بی شک بعضی از هزینه ها از نظر هر دوی شما ضروری اند مانند مواد غذایی و سوخت خودرو اما در مورد بعضی چیزهای دیگر مانند سرگرمی ها، لوازم الکترونیکی، تعطیلات، لباس و غیره یکی از شما ممکن است چیزی را بیشتر تجملی بداند تا ضروری.

  4. از یافته های گام قبلی استفاده کرده و هزینه هایی که صرف تجملات غیر ضروری می شوند را فهرست کنید.

  5. بودجه خود را تنظیم کنید. بر سر بودجه ای برای هر مورد ضروری یا تجملاتی به توافق برسید و بودجه تصویب شده را در فهرست مخارج کنار مورد مربوطه یادداشت کنید. اگر نمی توانید در مورد چیزی که هر دوتان فکر می کنید ضروری است روی رقم خاصی توافق کنید با هم چانه بزنید تا بالاخره بتوانید با هم کنار بیایید.

  6. امور بانکی تان را سر و سامان بدهید. اکثر زوج ها دخل و خرج خود را از طریق حسابی مشترک مدیریت می کنند. می توانید توافق کنید که حقوق هر دوتان به یک حساب ریخته شود تا هزینه های ضروری و تجملی مشترک را پوشش دهد. سپس ترتیبی دهید که همواره مقدار ثابتی به حساب های فردی تان واریز شود تا بتوانید برای موارد دلخواه فردی یا مهمان کردن خودتان خرج کنید. دست آخر تصمیم بگیرید بدون هماهنگی با یکدیگر چقدر می توانید از حساب مشترک خرج کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مسائل مالی» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...