دانشنامه فرزند

چهار ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: زمانی که ویروس ها، باکتری ها و یا مایعات در پشت گوش نوزاد به دام می افتند، می توانند باعث عفونت گوش گردند. این مشکل شایع در میان نوزادان است، به طوری که نیمی از کودکان حداقل یک بار در طول یک سال اول تولد خود به آن دچار می گردند.

رشد فرزند شما

محققان بر این باورند که کودک شما در حال حاضر قادر به تشخیص تمام صدا های اصلی زبان مادری خود است. از الان تا پایان 6 ماهگی او توانایی ایجاد صدا هایی که برای شما معنای «بابا» یا «ماما» می دهند را به دست می آورد. البته کارشناسان می گویند برای آن که کودک به منظور صدا کردن شما این حروف را در کنار هم قرار دهد، بسیار زود است. پس، از شنیدن این کلمات خیلی هیجان زده نشوید.
شما می توانید با تقلید از صدا هایی که او از خود ایجاد می کند، کودک را به این کار تشویق کنید. او می خواهد از شما تقلید کند. شما بگویید «با»، او نیز سعی می کند بعد از شما تکرار کند. واکنش شما هنگامی که کودک صدایی ایجاد می کند و یا تلاش می کند چیزی بگوید اهمیت بسیاری در یادگیری زبان و درک بهتر مفاهیم برای فرزند تان دارد. نشان دادن عکس العمل از طرف شما در مقابل تولید هر صدا از جانب کودک، باعث افزایش اعتماد به نفس او می گردد.

زندگی شما: شروع ورزش

بدن شما برای ورزش آماده است، به جز مواردی که پزشک این موضوع را برای تان منع کند. عضلات و مفاصل شما در حال حاضر به خاطر بارداری شل می باشند و ممکن است ورزش تاثیر خود را در کوتاه مدت نشان ندهد.

نگران نباشید: اگر در حال شیردهی می باشید، ورزش تاثیری بر توانایی شیردهی و ترکیبات شیر شما نمی گذارد.

برای راحتی بیشتر می توانید قبل از شروع تمرینات ورزشی، شیر خود را بدوشید و یا به فرزند خود شیر بدهید. استفاده از سوتین مناسب می تواند شما را یاری رساند.
شما می توانید تمرینات ورزشی خود را به همراه فرزند تان انجام دهید. فرزند را در یک کالسکه یا کریر (carrier) بگذارید و با هم به پیاده روی بروید. در صورتی که از دو چرخه ثابت استفاده می کنید می توانید کودک را بر روی صندلی نوزاد و یا تخت قرار دهید. به این ترتیب او می تواند شما را تماشا کند. در صورتی که می خواهید به باشگاه ورزشی بروید بهتر است باشگاهی را انتخاب کنید که مهد کودک نیز داشته باشد تا بتوانید هنگامی که از فرزند تان مراقبت می شود او را ببینید.
استفاده از DVD تمرینات ورزشی در هنگامی که کودک آرام و یا در خواب است یک راه مناسب به شمار می آید. می توانید با ورزش، تناسب اندام خود را به دست آورید و این موضوع تاثیر عظیمی بر سلامت روحی شما می گذارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چهار ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 57 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...