دانشنامه فرزند

اعضای بدن زن: واژن
واژن

دانشنامه فرزند: واژن در اغلب اوقات نقش یک گذرگاه را بازی می کند. در شروع کار برای آلت مردانه با این هدف که اسپرم بتواند تا نزدیکی دریچه رحم برود و بعدها برای زایمان.

دریچه واژن

اگر دریچه واژن تنگی داشته باشید ممکن است آمیزش جنسی ناخوشایند باشد. اگر دریچه واژن تان گشاد باشد همان طور که ممکن است پس از تولد فرزندتان این اتفاق بیفتد لذت جنسی کمتر می شود. اما خاطر جمع باشید که هیچ یک از این دو وضعیت اثری بر توانایی شما در بچه دار شدن ندارند.

ترشحات واژن

واژن طی تحریک جنسی مایعی تولید می کند که فرآیند ورود آلت مردانه را به واژن آسان تر و لذت بخش تر می کند. گاهی (به ویژه وقت هایی که باید در زمان های خاصی نزدیکی داشته باشید) عملکرد روان سازی به آن خوبی که انتظارش را دارید نیست، در چنین شرایطی می توانید از یک روان کننده استفاده نمایید. این روش برای واژن تان بسیار بهتر از داشتن یک «تجربه خشک» است چرا که منجر به خراش و ساییدگی در واژن می شود و حتی آمیزش بعدی را ناخوشایندتر می کند.

زنان بدون واژن

برخی زنان بدون واژن به دنیا می آیند. معمولا این زنان رحم نیز ندارند. نام رسمی این سندرم راکیتانسکی – کاستر – هاوزر – مه یر است و دومین علت عارضه فقدان قاعدگی یا نبود دوره های ماهیانه در زنان پس از 16 سالگی است. این شرایط معمولا هنگامی تشخیص داده می شود که در 16 سالگی عادت های ماهیانه آغاز نشود.

پرده بکارت

در ورودی واژن پرده بکارت قرار دارد که یک بافت دایره ای شکل بدون هیچ کارکردی است. خونریزی ای که بسیاری از زنان در نخستین تجربه جنسی شان با آن روبرو می شوند ناشی از پاره شدن این پرده است. پرده یک بافت بدون روزن نیست، 99 درصد نوزادان دختر در حال حاضر با دریچه یا روزن هایی در پرده شان به دنیا می آیند. یک پرده نفوذ ناپذیر یا بدون روزن می تواند باعث تجمع خون در پشت دریچه شود و این خون ممکن است به سمت لوله رحم رانده شود. در زنانی که پرده بدون روزن دارند بیشتر احتمال ابتلا به عارضه آندومتریوز وجود دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...