دانشنامه فرزند

چهار ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: التهاب چشم می تواند توسط ویروس، باکتری یا حساسیت ایجاد شود. در این صورت سفیدی چشم و داخل پلک ملتهب می گردد و باعث قرمزی و ایجاد ترشح می شود، و چشم ها در صبح حالت چسبیده پیدا می کنند. در صورت مشاهده این علایم در فرزند تان بلافاصله با پزشک مشورت کنید.

رشد فرزند شما

در حال حاضر، کودک شما به مدت چند دقیقه با دست ها و پا هایش بازی می کند و از این کار لذت می برد. او چند بار این کار را تکرار می کند تا متوجه شود که نتیجه همیشه یکسان است یا خیر. سپس همان بازی را با اشیا دیگر هم انجام می دهد تا نتیجه متفاوت آن را مشاهده نماید.

احتمالا متوجه آرامی عجیب کودک در تخت خود شوید که در حال بازی کردن و کشف بدن خود است. کسی که تا کنون در تمام زمان بیداری خود احتیاج به محبت شما داشت، اکنون در صندلی نوزاد خود سرگرم است. با این حساب شما ممکن است زمان کافی برای خواندن مقالات سایت فرزند را به دست آورید، البته احتمالا تنها زمان برای خواندن عناوین را پیدا کنید!

زندگی شما: استقبال از نقش شریک زندگی تان

مراقب اصلی فرزند تان، شما هستید و ممکن است در مقابل هر گریه او عکس العمل ناراحتی از خود نشان دهید. یک ایده خوب این است که به همسر تان اجازه تسکین دادن به کودک را بدهید. این کار برای شما یک زمان جهت استراحت فراهم می آورد و هم چنین اعتماد به نفس همسر تان را در نگهداری از کودک بالا می برد و فرصت مناسبی برای ارتباط بهتر بین پدر و فرزند ایجاد می کند.
راه های زیادی برای آموزش بچه داری به همسر تان وجود دارد، اما شاید بهتر باشد او را برای کسب تجربه بیشتر در اتاق با کودک تنها بگذارید.

اگر برای اولین بار قرار است همسر تان وظیفه مراقبت از کودک را بر عهده گیرد نیاز های کودک از جمله پوشک، تغذیه و آروغ زدن را به او توضیح دهید. اگر گریه کودک هم چنان ادامه دارد مالیدن پشت او می تواند مفید باشد. برای پرت کردن حواس کودک کار هایی مانند رقص و آواز، ایجاد صدا های خنده دار یا تاب دادن و تکان دادن نوزاد مناسب است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چهار ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 30 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...