دانشنامه فرزند

اعضای بدن زن: لوله های رحمی

دانشنامه فرزند: هر زنی باید دو لوله رحم داشته باشد یعنی در نزدیکی هر تخمدان یکی. لوله رحمی تا حدی شبیه محل قرار ملاقات است جایی که اسپرم و تخمک در آنجا به هم برخورد می کنند.

وقتی یک تخمک از تخمدان آزاد می شود برجستگی های کوچکی به نام رشته های لبه ای در دهانه لوله به سمت عقب و جلو حرکت می کنند تا تخمک را به داخل لوله بکشانند. به محض اینکه تخمک به داخل لوله رحمی افتاد چند روز زمان نیاز دارد تا به درون رحم برود. در صورتی که در طول مسیر با اسپرم ملاقات کند و بارور شود پس از اینکه به رحم رسید به یک جنین تبدیل می شود. لوله های آسیب دیده که معمولا بر اثر عفونت یا گاهی آندومتریوز یا عمل جراحی آسیب می بینند یکی از علل رایج ناباروری اند.

نیازی نیست تخمک در لوله رحمی نزدیک تر به تخمدان تولید کننده تخمک با اسپرم برخورد کند. به اندزه یک سوم همین زمان لوله دیگر می تواند این کار را انجام دهد، بنابراین اگر فقط یک لوله باز داشته باشید و از تخمدان مقابل تخمک آزاد کنید همچنان احتمال بارداری وجود دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...