دانشنامه فرزند

مقاربت در دوره تخمک گذاری
مقاربت

دانشنامه فرزند: زمان بندی در هنگام تلاش برای بارداری اهمیت فراوانی دارد. بسیاری از زنان نشانه های زمان مناسب بارداری را از دست می دهند چون به درستی نمی دانند که بهترین زمان برای باردار شدن چه موقع است.

اسپرم و تخمک تاریخ مصرف کوتاهی دارند. تخمک ها می توانند تا 24 ساعت بارور شوند و اسپرم تا 4 روز البته در شرایط خاص، مثلا در مایعی که لوله های رحمی را پر کرده است زنده می ماند. این یعنی اگر در چند روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی نداشته باشید فرصت باردار شدن را از دست خواهید دارد.

بسیاری از زنان تصور می کنند که تخمک گذاری در روز چهاردهم دوره قاعدگی رخ می دهد اما در واقع روز تخمک گذاری 14 روز قبل از شروع قاعدگی رخ می دهد و تنها در صورتی که طول چرخه شما 28 روزه باشد تخمک گذاری در روز چهاردهم رخ می دهد و اگر چرخه شما کوتاه تر مثلا 25 روزه باشد شما در اصل در روز یازدهم تخمک گذاری می کنید و بنابراین مقاربت در روز 12 برای بارداری بسیار دیر است. از طرفی اگر چرخه ماهیانه طولانی تری داشته باشید مثلا 34 روز، شما تا روز بیستم تخمک گذاری نخواهید داشت و نزدیکی کردن در روز چهاردهم دوره بسیار زود است چون اسپرم نمی تواند تا هفته بعد زنده بماند. برای آگاهی از زمان تخمک گذاری خود می توانید به ماشین حساب تخمک گذاری دانشنامه فرزند مراجعه نمایید.

اسپرم بیش از تخمک در بدن تان زنده می ماند بنابراین وقتی نمی دانید که چه موقع آمیزش جنسی داشته باشید زودتر از زمانی که فکر می کنید این کار را انجام دهید. یک روز در میان کافی است و داشتن اسپرم اضافی در آن دور و بر هیچ ضرری ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 65 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...