دانشنامه فرزند

نقص در قاعدگی: خونریزی کم، قطع قاعدگی
قاعدگی

دانشنامه فرزند: قاعدگی نامنظم نه تنها پیش بینی زمان تخمک گذاری را دشوار می کند بلکه نشان می دهد که دستگاه تناسلی نیاز به یک تنظیم اساسی دارد.

قطع قاعدگی یا چرخه های طولانی

طول قاعدگی بسیار طولانی، بیش از 35 روز می تواند نشانه این باشد که به طور منظم تخمک گذاری نمی کنید. این موضوع می تواند به خاطر استرس، تمرینات ورزشی، تغییر وزن یا موارد دیگر باشد همچنین ممکن است نشانه سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS باشد. آندومتریوز، نقص تخمدان نابالغ، پر کاری یا کم کاری تیروئید یا مقدار زیاد پرولاکتین هم می تواند منجر به قاعدگی های نامنظم یا نداشتن قاعدگی شود.

خونریزی کم

اگر خونریزی قاعدگی تان بسیار کم است شاید یک حالت طبیعی باشد و یا نشانه ای از این باشد که رحم تان به اندازه ای که باید ضخیم نمی شود. قاعدگی های ملایم در صورتی که قرص های ضد بارداری مصرف می کنید، به تازگی مصرف آن ها را قطع کرده اید یا تازه قاعدگی تان شروع شده است کاملا طبیعی اند. اگر پوشش رحمی تان به خوبی ضخیم نمی شود شاید به صورت طبیعی تخمک گذاری نمی کنید، به همین دلیل بهتر است به پزشک مراجعه نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...