اعضای بدن مرد : آلت تناسلی

آلت تناسلی

دانشنامه فرزند: آلت جنسی مردانه از بخش کلاهک مانندی به نام حشفه، بدنه یا بخش استوانه ای شکل، بیضه دان و دو بیضه تشکیل شده است.

اندازه آلت تناسلی مرد

اندازه استاندارد آلت تناسلی در حالت شل یا بی حس، طول طبیعی حدود 10 سانتی متر، در حالت کشیده شده (همچنان بی حس) حدود 12 سانتی متر و در حالت تحریک شده 13 تا 18 سانتی متر است. بهتر است بدانید حتی یک آلت کوچک (کمتر از 5 سانتی متر) هم تا زمانی که بتواند اسپرم درون واژن را تا دهانه رحم برساند قادر به آبستن کردن است. در مورد مسئله ناباروری اندازه به ندرت مشکل زاست.

سوراخ آلت تناسلی

سوراخ آلت تناسلی که محل خروج ادرار و اسپرم است باید در نوک آلت و درست در مرکز قرار گیرد. تغییر در محل سوراخ مشکلاتی در بارداری پدید می آورد. از هر 300 مرد یک نفر دچار هیپوسپادیاس می شود یعنی حالتی که در آن سوراخ زیر آلت تناسلی قرار می گیرد. در اپیسپادیاس سوراخ در بالای آلت تناسلی قرار دارد که بسیار کمتر رخ می دهد. هر دوی این حالت ها با انحنای غیر طبیعی در آلت تحریک شده همراه است. در اپیسپادیاس رو به بالا و در هیپوسپادیاس رو به پایین انحنا دارد. در این دو حالت ممکن است اسپرم به جایی که باید برود نرسد. اصلاح این مشکل با جراحی امکان پذیر است و در برخی موارد تلقیح نیز کمک می کند.

ناتوانی جنسی

ممکن است اندازه آلت تناسلی چندان اهمیتی نداشته باشد اما کارکرد اهمیت دارد. بسیاری از مردان در شق شدن آلت تناسلی شان دچار اختلال می شوند. این عارضه با عنوان ناتوانی جنسی هم شناخته می شود. این مشکل می تواند در باردار شدن نیز اختلال ایجاد کند. ناتوانی جنسی (ناتوانی در شق شدن آلت یا ناتوانی در نگهداری این حالت) همزمان با بالا رفتن سن بیشتر می شود. پنجاه درصد مردان 40 تا 70 سال درگیری هایی با ناتوانی جنسی شان دارند. ناتوانی جنسی می تواند بر اثر عواملی مانند دیابت، بیماری های مزمن، مصرف بیش از حد الکل و به خاطر عوارض جانبی برخی از داروها به وجود بیاید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان