دانشنامه فرزند

داروهای گیاهی موثر بر باروری
داروهای گیاهی

دانشنامه فرزند: درمان های گیاهی ناباروری چیزی نیست که خودتان بخواهید انجام دهید. پزشک خود را حتما در جریان داروهای گیاهی که استفاده می کنید قرار دهید. داروهای گیاهی همیشه بی زیان نیستند و کسی باید مصرف آن ها را تجویز کند که درباره واکنش های این داروها دانش کافی داشته باشد.

  • کوهوش سیاه: گیاهی با کیفیت استروژنی که معمولا برای بهبود ناراحتی های مرتبط با یائسگی (مانند گر گرفتگی) تجویز می شود. کوهوش سیاه برای تسریع تولید استروژن توصیه می شود. با این حال تاثیر دارو برای این موضوع تاکنون اثبات نشده است. عوارض جانبی کوهوش سیاه عبارتند از: گیجی، تهوع، تپش قلب ضعیف و تنفس سریع.

  • سنبل ختایی چینی: این گیاه که در انگلیسی به معنای «گیاه واپسین» است برای هر چیزی از منظم کردن دوره های قاعدگی تا درمان نشانه های یائسگی تجویز می شود. سنبل ختایی رقیق کننده خون است.

  • ریشه ماشک گل خوشه ای: آمریکایی های بومی از این گیاه استفاده می کردند تا بی نظمی دوره های قاعدگی و مشکلات مربوط به یائسگی و ناباروری ناشی از سازنده های نامنظم فولیکولی را درمان کنند.

  • برگ های گزنه: این گیاه تقویت کننده رحم است تا برای کاشت جنین آماده شود. البته هیچ اثبات علمی ای برای این موضوع وجود ندارد.

  • روغن پامچال: یک اسید چرب که احتمالا مخاط رحمی را افزایش می دهد و فرآیند رسیدن اسپرم به تخمک را بهبود می بخشد. از عوارض جانبی روغن پامچال می تواند نازک کردن پوشش رحم باشد که عمل کاشته شدن جنین در رحم را دشوارتر می کند.

  • شبدر چمنی (قرمز): معمولا برای تولید استروژن در زنان استفاده می شود. این نوع خارجی از استروژن ممکن است به طور مصنوعی میزان استروژن را در بدن تان افزایش دهد. اگر تخمک بالغ باعث این افزایش نشود هیچ سودی ندارد.

  • برگ های تمشک سیاه: یک تقویت کننده رحم است. این گیاه ضخامت پوشش رحم را افزایش می دهد. تمشک سیاه باعث انقباضات رحمی می شود و مشخصا نباید در آغاز بارداری مصرف شود.

  • پنج انگشت: با نام گیاه زنان هم شناخته می شود. گیاه پزشکان سال هاست که از این گیاه برای تنظیم هورمون های زنان استفاده می کنند. برخی از این گیاه کمک می گیرند تا سطح هورمون های تحریک کننده لوتئال را افزایش دهد و به رها سازی تخمک کمک کند. برخی معتقدند که پنج انگشت سطح پروژسترون را بالا می برد و جلوی آزاد سازی تخمک گذاری را می گیرد. اگر این گیاه از فاز لوتئال یعنی پس از اینکه تخمک گذاری کردید مصرف شود می تواند چرخه شما را تنظیم و طولانی تر کند و به جنین شانس بیشتری برای لانه گزینی در رحم بدهد. تاثیر گذاری پنج انگشت بسیار کند است بنابراین ممکن است چند ماه طول بکشد تا اثر آن را ببینید.

  • سیب زمینی شیرین وحشی: این گیاه در دوز بالا برای جلوگیری از بارداری استفاده می شود، در دوزهای پایین تر ممکن است تولید پروژسترون را افزایش دهد. سیب زمینی شیرین را تا پس از تخمک گذاری مصرف نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 15 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...