دانشنامه فرزند

چهار ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: RSV یک بیماری مشابه سرما خوردگی می باشد، که اکثر کودکان در سن یک سالگی به خصوص در طول ماه های پاییز و زمستان به این عفونت دچار می شوند. این بیماری علایمی مانند تب، سرفه و مشکلات تنفسی دارد. هم چنین برای نوزادانی که کمتر از 6 ماه دارند، می تواند خطرناک باشد، و در کودکانی که با مشکل خاص یا نارس به دنیا آمده اند، خطرناک تر نیز هست، زیرا سیستم ایمنی بدن آن ها بسیار ضعیف است.

رشد فرزند شما

فرزند تان همواره در حال برقرار کردن ارتباط به قوی ترین شکل ممکن است، حتی اگر به شدت گریه کند. هم چنین حس شوخ طبعی او افزایش می یابد. در صورتی که چهره خود را پشت یک پتو یا یک اسباب بازی قایم کنید و ناگهان ظاهر شوید، البته این کار را با صدای بلند انجام ندهید، می تواند موجب خنده و شادی در کودک گردد.
با هر لبخند، قهقهه و در آوردن شکلک های با مزه کودک را تشویق کنید. بچه ها از هر گونه صدایی لذت می برند. برای ایجاد صدا الزاما نیازی به اسباب بازی های خاص نیست و با هر وسیله ای می توانید صدا های جالبی در آورید. به سادگی با ایجاد صدا هایی مانند سوت، صدای حیوانات و تکان دادن زبان تان می توانید او را بخندانید.

زندگی شما: دوشیدن شیر مادر

بسیاری از مادران به علت شاغل بودن قادر به ادامه تغذیه کودک با شیر مادر نیستند. با در نظر گرفتن یک شیر دوش مناسب می توانید شیردهی خود را ادامه دهید. با این کار امکان تغذیه کودک از شیر مادر توسط بطری فراهم می گردد. دوشیدن شیر برای اولین بار می تواند برای شما سخت باشد. راهنمایی هایی برای آسان تر شدن کار در نظر گرفته شده که عبارت اند از:

  • تمرین در منزل قبل از آن که مرخصی زایمان شما به اتمام برسد، یک شیر دوش تهیه کرده و در منزل تمرین کنید. استفاده از شیر دوش های برقی دو پمپ این اجازه را به شما می دهد که هر دو سینه را یک باره خالی کنید.

  • هماهنگی با سرپرست بخش در محل کار شما ممکن است هر سه ساعت برای دوشیدن شیر به یک مکان خصوصی احتیاج پیدا کنید. اگر در محل کار امکان داشتن چنین اتاقی را ندارید، بهتر است به فکر یک محل مناسب برای دوشیدن شیر خود باشید.

  • حفظ آرامش جهت بهبود شیر دوشی این ممکن است سخت ترین قسمت کار باشد. شما می توانید عکسی از کودک تان به همراه داشته باشید و یا لالایی مورد علاقه فرزند تان را در ذهن خود یاد آوری کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چهار ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 21 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...