دانشنامه فرزند

چهار ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: SBS یک نوع جدی از آسیب مغزی است، که در صورت تکان شدید به نوزاد باعث تکان مغز در جمجمه می گردد. این موضوع می تواند عوارضی جدی مانند کوری، آسیب چشم، تاخیر در رشد، تشنج، فلج و آسیب دایمی ستون فقرات را در پی داشته باشد.

رشد فرزند شما

داشتن یک برنامه منظم و دایم مانند حمام کردن یا خواندن داستان قبل از خواب، می تواند به حل مشکلات خواب کودک تان کمک کند. این یک ایده بسیار خوب است که مراسمی قبل از خواب به طور مداوم برای کودک تان در نظر برگیرد برنامه ای مانند حمام کردن، پوشیدن لباس خواب، خواندن کتاب، لالایی یا گوش دادن به موسیقی.
انجام این روال ممکن است، زمان زیادی از شما بگیرد، اما می توانید با یک برنامه ریزی و در نظر گرفتن نوبت میان خود و همسر تان هر شب یک نفر را مسئول بردن کودک به رختخواب کنید.

زندگی شما: روابط اجتماعی

با طرح ریزی یک برنامه منظم برای زندگی کودک، احتمالا شما به نقطه ای می رسید که انگار بعد از مدت ها چشمان خود را باز کرده و دید وسیع تری از جهان را به دست می آورید. یکی از این نقاط، جدا شدن از فرزند به طور موقت، است. مراقبت از فرزند مکرر و بی پایان است و بسیار متفاوت از زندگی و کار شما می باشد. شش راه برای بازگرداندن مقدار کمی تعادل به زندگی عادی برای تان بیان شده است:

  • پیوستن به یک گروه از والدین به اشتراک گذاشتن پیشنهادات، فعالیت ها و منابع دیگر والدین، می تواند برای تان مفید باشد. حتی مطب پزشک می تواند مکان مناسبی برای تبادل اطلاعات باشد.

  • استفاده از اینترنت با خانواده و دوستان تان از طریق ایمیل در تماس باشد. در سایت فرزند شما می توانید با مادرانی که مشکلاتی مشابه شما دارند آشنا شوید.

  • اختصاص وقت بیشتر برای خودتان حداقل یک بار در هفته زمانی را برای استراحت، تمرکز و ... برای خود در نظر بگیرید. پیدا کردن یک زمان حتی نیم ساعت در روز، برای چرت زدن می تواند ایده آل باشد.

  • مطالعه در زمان چرت زدن های کودک یک کتاب یا مجله همراه خود داشته باشید، خواندن حتی چند صفحه در روز می تواند مفید باشد.

  • راه اندازی یک وبلاگ یا یک دفتر خاطرات انتخاب بین وبلاگ یا دفتر خاطرات به آن بر می گردد که می خواهید خاطرات شما خصوصی باشد یا خیر.

  • گفتگو با افراد بزرگسال از طریق تلفن، چت و ... با بستگان، دوستان و حتی همسر خود در تماس باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چهار ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 17 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...