دانشنامه فرزند

پنج ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: جلوگیری از پخش ویروس های متعددی که عامل سرما خوردگی هستند، تقریبا غیر ممکن است. اگر کودک به مهد کودک می رود و یا خواهر و برادر بزرگ تر دارد، بیشتر مستعد سرما خوردگی است. علایم شایع سرما خوردگی عبارت اند از عطسه، ترشح اشک، سرفه، آبریزش بینی، بهانه گیری و تب با درجه پایین. سرما خوردگی معمولا یک هفته به طول می انجامد.

رشد فرزند شما

فرزند نمی تواند احساسات خود را همانند شما بیان کند. البته شما به وضوح می توانید احساس شادی و ناراحتی و ابراز عشق و شوخ طبعی او را تشخیص دهید. با بزرگ تر شدن کودک، هنگامی که شما اتاق را ترک می کنید او به گریه می افتد و با بازگشت شما هیجان زده می شود. زمانی که نیاز به آغوش شما دارد، دستان خود را بالا می برد. او با دیدن خنده شما، چهره خود را خندان می سازد.

زندگی شما: روابط جنسی به عنوان پدر و مادر جدید

یافتن زمان و انرژی کافی برای رابطه جنسی به عنوان پدر و مادر جدید، یک چالش بزرگ است. فکر این که یک شخص سوم در اتاق دیگر آماده گریه کردن در بد ترین زمان ممکن است، موضوع را پیچیده تر می کند. اما با یک برنامه ریزی صحیح و کمی تلاش همه چیز امکان پذیر می شود.
ایده خوبی نیست که همیشه زمانی که کودک خواب است شما نیز خواب باشید. با یک برنامه ریزی مناسب مثلا در زمانی که کودک خواب است می توانید وقت تان را با همسر تان بگذرانید و برنامه های تفریحی برای خود تان بچینید. اگر کودک از خواب بیدار شد و شروع به گریه کرد سریع عکس العمل نشان ندهید، چند دقیقه صبر کنید تا شاید دوباره به خواب برود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پنج ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 35 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...