دانشنامه فرزند

تلقیح مصنوعی یا IUI
تلقیح مصنوعی یا IUI

دانشنامه فرزند: تلقیح مصنوعی یا تلقیح درون رحمی (IUI) به این معنی است که اسپرم درون رحم قرار داده می شود به طوری که در نهایت به جایی که می خواهد برسد.

شاید داروهای تحریک کننده تولید تخمک های بیشتر را طی چرخه IUI مصرف کنید. برخی پزشکان با کلوماید شروع می کنند، قرصی که بازده تولید تخمک را افزایش می دهد و بعد از چند ماه به مرحله تحریک با گنادوتروپین (تزریق آمپول hCG) می رسند. در گذشته برخی از پزشکان فقط چرخه معمول بیمار را بررسی می کردند و سپس تلقیح را انجام می دادند و امیدوار بودند که آن یک یا دو فولیکولی را که هر ماه تولید می کنید بارور کنند. اگر هر دوی شما یک نمونه اسپرم طبیعی و تخمک گذاری معمولی داشته باشید، تلقیح مصنوعی هیچ برتری ای بر آمیزش جنسی زمان بندی شده ندارد، همچنین IUI در صورتی که مشکل مربوط به مسایل مردانه باشد (تعداد اسپرم بسیار پایین یا آنتی بادی های ضد اسپرم) یا لوله ای بسته شده موثر واقع نمی شود.

با وجود این که آمارهای گزارش شده درباره IUI بسیار متفاوت اند، اغلب بررسی ها نشان دهنده موفقیت تقریبا 10 درصدی زنان کمتر از 35 سال در هر ماه است که به همراه IUI، کلومیفن مصرف می کنند. این درصد با افزایش سن کاهش می یابد. داروهای تزریقی، فولیکول های بیشتری در هر ماه تولید می کنند و بنابراین نرخ موفقیت آن ها در کنار استفاده از IUI در مقایسه با داروهای خوراکی کمی بیشتر است، حدود 15 درصد برای زنان کمتر از 35 سال. بسیاری از متخصصان بر این باورند که احتمال باردار شدن بعد از شش چرخه شکست خورده IUI کم است مگر این که از باروری آزمایشگاهی استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...