دانشنامه فرزند

پنج ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: در هر معاینه، پزشک قد، وزن و دور سر کودک را اندازه گیری کرده و با اندازه های قبلی مقایسه می کند و هم چنین اندازه ها را در الگوی رشد قرار می دهد. انحراف ناگهانی در الگوی رشد می تواند نشان دهنده یک بیماری یا یک مشکل در رشد کودک باشد.

رشد فرزند شما

کودک شما در مشاهده و ردیابی اشیا کوچک بسیار پیشرفت کرده است. در این مرحله او قادر به پیدا کردن اشیا با دیدن تنها قسمتی از آن است. مثلا با دیدن بخشی از اسباب بازی محبوبش که در زیر پتو پنهان شده آن را می شناسد. در چند ماه آینده یکی از بازی های مورد علاقه او پیدا کردن اشیا پنهان شده توسط شما می باشد.

زندگی شما: استخدام پرستار بچه

استفاده از پرستار برای کودک، یک تصمیم بزرگ است. سخت ترین قسمت کار، یافتن شخص مناسب و مورد اطمینان شما است، به خصوص اگر کسی از خانواده و دوستان برای کمک به شما در دسترس نباشد. از دوستان، همسایگان و مکان های عمومی که کودکان را نگهداری می کنند و حتی از پدر و مادر های جدیدی که می شناسید، درخواست کنید که افرادی را برای این منظور به شما معرفی نمایند.

راهنمایی: یکی از بهترین گزینه ها تعویض نوبت در مراقبت از کودکان با پدر و مادر های دیگر است.

عوامل مهمی مانند سن، تجربه، دانش و انجام کمک های اولیه را باید در انتخاب یک پرستار بچه در نظر بگیرید. جهت انجام یک مصاحبه کامل، ابتدا رزومه افراد را از آن ها بخواهید و در صورتی که فرد مورد نظر تان را انتخاب کردید از او بخواهید کمی زود تر از زمانی که شما می خواهید خانه را ترک کنید بیاید تا زمانی را با او و کودک صرف کنید. در این زمان اجازه دهید او از نوزاد مراقبت نماید. تمام اطلاعات مهم را در اختیارش قرار دهید از جمله: شماره تماس شما، شماره مطب پزشک، درب خروج اضطراری، جعبه کمک های اولیه، اطلاعات پزشکی کودک، دفترچه بیمه کودک و ...

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پنج ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 24 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...