دانشنامه فرزند

تزریق hCG برای بالغ کردن تخمک ها
آمپول

دانشنامه فرزند: گنادوتروپین کوریونی انسانی یا HCG در واقع جایگزینی برای هورمون جسم زرد تخمدان است که سبب بلوغ تخمک ها و تسهیل فرآیند آزاد شدن آن ها از فولیکول ها می شود. معمولا این تزریق یک یا دو روز قبل از IUI انجام می شود.

تزریق hCG کمک می کند که تخمک ها در فولیکول بالغ شوند و تقسیم سلولی مورد نیاز قبل از باروری در آن ها تکمیل شود. hCG را چند شرکت می سازند و معمولا به صورت درون ماهیچه ای داده می شود، hCG جدیدتری که در آزمایشگاه ساخته شده است اویترال نام دارد و می تواند به صورت زیر پوستی تزریق شود. در میانه چرخه ماهیانه از ضد تورم های غیر استروئیدی مانند آسپرین، مورتین یا ایبوپروفن استفاده نکنید. این دارو ها ممکن است از تولید گنادوتروپین جلوگیری کنند و این موضوع می تواند شما را از تخمک گذاری باز دارد.

راهنمایی: اگر پس از مشاهده بلوغ فولیکول آمپول hCG تزریق نمایید معمولا بین 24 تا 36 ساعت پس از تزریق تخمک گذاری صورت می پذیرد.

نام های تجاری مختلفی از hCG در بازار موجودند همه آن ها محتوی 10000 IU از hCG هستند و به همراه مقدار زیادی آب که برای یک بار تزریق لازم است بسته بندی می شوند. معمولا 10 سی سی hCG با 2 سی سی آب مخلوط و سپس درون ماهیچه تزریق می شود. نام های تجاری رایج عبارتند از:

  • نووارل (فرینگ)
  • پرگنیل (ارگانون)
  • پروفاسی (سرونو)

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 20 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...