دانشنامه فرزند

کودک بددهن
کودک بددهن

دانشنامه فرزند: کوچه و خیابان پر از کلمات رکیک است، کودکان آن ها را می شنوند و گاه می خواهند از آن ها تقلید کنند. حتی اگر کودک این نوع کلمات را در خانه نشنود، ممکن است گاه لغات نامناسبی ادا کند.

شما به عنوان والدین نباید بیش از حد در این مورد حساسیت نشان دهید. جذابیت این نوع لغات برای کودک در برانگیختن واکنش دیگران است. بیشتر اوقات کودک حتی معنی آن ها را هم نمی داند. زمانی که فرزندتان کلمه رکیکی بیان می کند شما باید با خونسردی از او بپرسید آیا معنی آن را می دانی؟ و سپس توضیح دهید که بعضی لغات موجب ناراحتی دیگران شده و نباید آن ها را به کار برند و اگر معنی لغتی را نمی داند باید از بیان آن پرهیز کند.

کودکی که به دفعات زیاد دشنام می دهد و ناسزا می گوید قبح آن را درک نمی کند مانند آن که نوجوانی تکیه کلام خاصی داشته باشد. لازم است به کودک بگویید که بسیاری از افراد آن ها را سرزنش نخواهند کرد اما دشنام دادن را دوست ندارند.

کودک نباید معیار دوگانه داشته باشد یعنی وقتی با بزرگسالان است از به کار بردن حرف زشت پرهیز کرده و در زمین بازی آن را عیب نداند. زمانی خواهد رسید که او به اشتباه حرف رکیکی بیان کرده و شرمنده می شود. شروع استفاده از کلمات دلنشین و مودبانه برای هیچ کودکی زود نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...