دانشنامه فرزند

بدرفتاری کودک در مهدکودک
کودک در مهدکودک

دانشنامه فرزند: ممکن است یک روز مربی مهد فرزندتان به شما زنگ بزند و بگوید او تمام روز را بدرفتاری می کند. این که دیگری به شما بگوید فرزندتان "بد" است ناراحت کننده می باشد و احتمالا اولین واکنش شما این است که عصبانی می شوید یا حالت تدافعی می گیرید اما سعی کنید این احساسات را بررسی کنید تا ریشه مشکل را بیابید و به فرزندتان کمک کنید.

  • فورا وقت ملاقاتی از مربی مهدکودک بگیرید. تلاش کنید حالت دفاعی نگیرید. در مورد جزئیات دقیق رفتارهای کودک سوال کنید، این رفتارها چه زمانی و هر چند وقت یک بار رخ می دهند؟

  • چندین بار بدون اطلاع به مهدکودک بروید. بدون این که فرزندتان شما را ببیند مراقب رفتارها و برخوردهای او با دیگر کودکان و مربیان باشید. شما فرزندتان را بهتر از هر کسی می شناسید و راحت تر می توانید به ریشه های رفتاری او پی ببرید.

  • اتفاقات روزانه زندگی فرزندتان را بررسی کنید. آیا تغییرات مهمی به وجود آمده که بر رفتار کودک تاثیر گذاشته باشد؟ آیا تغییراتی وجود دارند که از نظر شما جزئی ولی بر فرزندتان تاثیر شدیدی می گذارند؟ گاهی چیزی ساده و جزئی باعث می شود فرزندتان واکنش هایی منفی نشان دهد اگر دقیق تر نگاه کنید شاید بتوانید متوجه علامت تغییر رفتار او شوید.

  • گاهی تفاوت قوانین مهدکودک با قوانین خانه باعث گیج شدن کودکان می شود و باعث بروز مشکلات می گردد. اگر چنین است سعی کنید برخی قوانین مهدکودک را در خانه هم داشته باشید. اگر در این صورت فرزندتان بدرفتاری های مهدکودک را در خانه هم نشان داد با مربی او هماهنگ کنید که هر دو از روش هایی مشابه برای کنترل رفتارهای کودک استفاده کنید.

  • در مورد آنچه که در مهدکودک اتفاق می افتد با فرزندتان صحبت کنید سوال هایی از او بپرسید تا تشویق به گفتگو کردن شود. سوالاتی خاص بپرسید که به پاسخی بیش از "بله" یا "نه" ساده نیاز نداشته باشد. صبور باشید و به کودک وقت کافی بدهید تا فکر کرده پاسخ دهد. کودکان شاید نتوانند مشکلات خود را از طریق کلمات به درستی بیان کنند اما اگر با دقت گوش بدهید شاید کشف کنید چه اتفاقی برای فرزندتان افتاده است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پیش دبستان» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...