دانشنامه فرزند

تصمیم گیری در مورد زندگی بدون فرزند
زندگی بدون فرزند

دانشنامه فرزند: ممکن است شما سال ها خواسته اید و تلاش کرده اید که بچه دار شوید اما متاسفانه دیگر پول، زمان و امیدتان به پایان رسیده است. ممکن است قبول سرپرستی از نظر مالی یا عاطفی برای تان امکان پذیر نباشد. حالا چه باید کرد؟

به زندگی مشترک تان بدون فرزند به دقت نگاه کنید. اکنون ممکن است فکر کنید زندگی بدون کودک ناامید کننده و غیرممکن است، اما بهتر است مزایای نداشتن فرزند را در ذهن خود مرور کنید:

  • پول بیشتر: راه آسانی که می توانید سالیانه مبلغ زیادی پس انداز داشته باشید پیدا کنید. هزینه های پرورش یک کودک را حساب کنید. شاید همیشه خانه ای بزرگ تر را دوست داشتید و یا سفر به دور دنیا. به این فکر کنید که می توانید در هر زمان که اراده می کنید بدون نگرانی بابت هزینه ها به یک رستوران گران قیمت بروید و خودتان را به شام دعوت کنید.

  • زمان بیشتر: والدین امرزوی همیشه با کمبود زمان مواجه هستند و این موضوع باعث می شود از بسیاری از فعالیت های گذشته شان مانند تفریح، سرگرمی و ورزش کردن دست بکشند. شما بدون فرزند می توانید از یک شام لذت بخش با همسرتان لذت ببرید و یا روزهای تعطیل تا هر زمان می خواهید بخوابید.

ممکن است با وجود پول اضافه و زمان بیشتر باز هم ذهن تان درگیر لذت های بچه داری باشد، بد نیست بدانید که اغلب زوج ها بیشتر از این که پرورش و موفقیت فرزندشان را جشن بگیرند سر او با هم بگو مگو و دعوا دارند. سرانجام این که بچه نداشتن به این معنا نیست که هیچ کودکی نمی تواند در زندگی تان باشد؛ احتمالا خواهرزاده، برادرزاده یا کودک دوستان تان را کنار خود دارید تا به او عشق بورزید و از او مراقبت کنید و بهترین قسمت آن این است که در پایان روز وقتی خسته و کلافه شدید می توانید آن ها را پس بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مقابله با ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...