دانشنامه فرزند

رشوه دادن یا تهدید کردن کودک برای غذا خوردن
غذا خوردن کودک

دانشنامه فرزند: هرگز لزومی ندارد شما برای آن که فرزندتان را به غذا خوردن تشویق نمایید به او وعده، نوید و یا رشوه ای بدهید. برای مثال گفتن چند کلمه قصه در مقابل هر لقمه غذایی که کودک می خورد و یا پدر سر را به زمین بگذارد و پاهایش را به هوا بلند کند تا کودک اسفناجش را تمام کند اشتباه است.

تمام این وعده ها و تطمیع کودک برای آن است که او قدری بیشتر غذا بخورد ولی در نهایت باعث کم شدن اشتهایش می گردد، زیرا شما پیوسته باید مقدار رشوه را بالاتر ببرید تا به موفقیت برسید. در نهایت اگر این روال به همین ترتیب ادامه یابد به تدریج زمانی فرا می رسد که شما مجبور خواهید بود به ازای یک ساعت نمایش اجرا کردن تنها یک لقمه غذا به دهان کودک بگذارید.

هرگز از کودک خواهش نکنید که غذایش را به خاطر خوردن دسر یا یک آبنبات یا جایزه دیگری بخورد، هرگز از کودک تقاضا نکنید که غذایش را به خاطر رضایت شما یا به خاطر آن که زودتر بزرگ شود یا بیمار نشود بخورد، کودکان را برای خوردن تهدید به کتک زدن و گرفتن امتیازش نکنید.

برای کودکی که کم غذا می خورد مقدار کمی غذا بکشید، زیرا زیاد کشیدن و پر کردن بشقاب کودک سبب امتناع او از خوردن می شود و اشتهایش را کاهش می دهد. اگر کودک دلش می خواهد 4 مرتبه پشت سر هم از یک نوع غذا بخورد و از غذاهای دیگر هیچ نخورد اشکالی ندارد، مشروط بر این که غذای سالم و مفیدی باشد اجازه دهید این کار را بکند. سعی کنید خیلی در مورد غذا خوردن کودک حرفی نزنید یعنی نه تهدید و نه تشویق کنید. وقتی مقدار زیادی غذا می خورد خیلی او را تحسین نکنید و وقتی کم می خورد قیافه ناراحت به خود نگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...