دانشنامه فرزند

اولین روزهای شروع مهدکودک
اولین روزهای شروع مهدکودک

دانشنامه فرزند: برای کودکان خیلی بهتر است که به مهدکودک خوب بروند تا این که در منزل با مادری تنها و دلتنگ که از ماندن در خانه و نگهداری کودکان دلخور است بمانند. مهدکودک خوب نه تنها برای کودکان آثار نامطلوب ندارد بلکه سودمند نیز می باشد.

کودک چهار ساله ای که صمیمی و اجتماعی است از رفتن به کودکستان استقبال می کند. او به آشنایی و معارفه تدریجی با محیط کودکستان احتیاج ندارد اما ممکن است کودک سه ساله حساسی که هنوز به طور کامل به مادر خود وابستگی دارد روز اولی که مادرش او را به مهدکودک می برد همان لحظه گریه و بهانه گیری نکند ولی بعد از یک تا دو ساعت دلش برای مادرش تنگ می شود، وقتی کودک متوجه می شود مادرش در آنجا نیست ممکن است دچار ترس شود و به همین جهت روز بعد مایل به ترک خانه و رفتن به کودکستان نباشد. در مورد چنین کودک وابسته و غیر مستقلی بهتر آن است که به تدریج با کودکستان آشنا شود. یعنی مادر و کودک هر روز مدت بیشتری در کودکستان بمانند در این مدت کودک با مربی و سایر کودکان آشنا می شود. گاهی ممکن است کودک تا چند روز بعد از آن که او را در کودکستان تنها گذاشتید خوشحال باشد ولی ناگهان احساس ناراحتی و دلتنگی می کند در این صورت شاید بهتر باشد شما مجدد چند روزی به کودکستان بروید البته در آنجا جدا از کودک باشید.

اگر شما با چهره ای نگران چند بار از کودک خداحافظی کنید این نگرانی به کودک نیز منتقل می شود هنگامی که کودک به علت بی میلی یا ترس از رفتن به کودکستان خوب که مربیان عاقل و دانایی دارد امتناع می نماید بهتر است شما با اعتمادی کامل و عزمی راسخ برایش توضیح دهید همه کودکان هر روز به مدرسه می روند بنابراین خوب است که او هم مانند سایرین هر روز به مدرسه اش برود. اگر وحشت کودک از رفتن به مهدکودک و جدا شدن از مادر بسیار شدید است باید مسئله را با پزشک متخصص در میان بگذارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پیش دبستان» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...