دانشنامه فرزند

مراقبت های لازم پس از انتقال جنین
انتقال جنین

دانشنامه فرزند: کلینیک ها از نظر الزامات پس از عمل با یکدیگر متفاوت اند و ممکن است اصلا شما را نگه ندارند یا فقط چند ساعت نگه تان دارند. پس از این که به خانه رفتید به شما می گویند که در مدت زمان مشخصی با زاویه ای خاص استراحت کنید. بیشتر کلینیک ها دو روز استراحت را پیشنهاد می کنند.

جنین ها مستقیم درون رحم قرار گرفته اند پس تخلیه مثانه یا روده، آن ها را به بیرون نمی اندازد سرفه و عطسه هم همین طور. به دلیل استراحت زیاد احتمال یبوست در این زمان افزایش می یابد بهترین راه این است که یک مسهل سبک مانند شیر یا منیزیوم (که از طریق روده ها جذب نمی شود) بخورید یا در رژیم تان سبوس بیشتری بگنجانید.

سعی کنید کارهایی را که انجام می دهید با هیچ شخص دیگری مقایسه نکنید چون مراکز مختلف سیاست های متفاوتی دارند. در صورتی که سیاست های کلینیک را دنبال نکنید و باردار نشوید احساس گناه خواهید کرد، بنابراین دستورالعمل های روی برگه را رعایت کنید.

اگر مرکز مورد نظر، فعالیت شما را پس از انتقال محدود کرده است باید روی تخت یا کاناپه دراز بکشید و تنها برای غذا خوردن یا دستشویی رفتن از جای تان بلند شوید. پس از پایان دوره استراحت مطلق، وسایل سنگین بلند نکنید، تمرینات ورزشی و آمیزش جنسی نداشته باشید.

نزدیکی به این دلیل ممنوع است که باعث انقباض رحم می شود به ویژه اگر ارگاسم داشته باشید. برداشتن بار سنگین ممنوعیت دیگری است که موجب نگرانی می شود به خصوص اگر شغل تان ایجاب می کند یا بچه کوچک دارید. بهتر است مدتی مرخصی بگیرید اما اگر مجبورید فرزندتان را بغل کنید زانو بزنید، تلاش کنید ماهیچه های شکم تان را نگه دارید. تمرینات سبک مانند پیاده روی خوب است اما مدتی ایروبیک را فراموش کنید. از یوگا یا هر چیز دیگری به منظور کاهش استرس کمک بگیرید. اگر بابت انجام کاری احساس گناه می کنید بهتر است آن کار را انجام ندهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 135 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...