دانشنامه فرزند

اشتباه گرفتن علایم بارداری و تاثیرات پروژسترون
بارداری

دانشنامه فرزند: هر تیری که بدن تان می کشد و هر گرفتگی عضلانی را ممکن است از نشانه های بارداری بدانید اما اگر پروژسترون مصرف می کنید نشانه های بارداری می تواند به راحتی با نشانه های مصرف پروژسترون در آمیزد.

  • پستان های دردناک: پستان های حساس با احساس سنگینی یا بدون آن یا مور مور شدن پستان، تقریبا نشانه ای عمومی برای بارداری است. متاسفانه پستان های دردناک به واسطه پروژسترون و استروژن بالا هم ایجاد می شود بنابراین درد پستان ها ممکن است به جای رشد جنین به خاطر تحریک تخمدان یا شیاف به وجود آمده باشد.

  • لکه بینی: لکه بینی نشانه بسیار رایجی در آغاز بارداری است. لکه بینی ممکن است نتیجه خراش انداختن جنین بر سطح داخلی رحم و خونریزی مویرگ های آن باشد. اگر شیاف پروژسترون استفاده می کنید ناراحتی ناشی از مصرف شیاف ممکن است منجر به لکه بینی شود.

  • گرفتگی عضلات: این ناراحتی در طول دو هفته انتظار معمول است و در صورت مصرف داروهای تحریک تخمدان ممکن است به خاطر بزرگ شدن تخمدان ها به وجود بیاید. برخی از کلینیک ها باور دارند که گرفتگی عضلات نشانه پروژسترون پایین است بنابراین این احتمال وجود دارد دوز پروژسترون مکمل را در صورت ادامه این گرفتگی بالا ببرند.

  • خستگی: این نشانه معمولا با مقدار بیش از حد طبیعی hcg که معمولا حدود 36 ساعت پیش از باز آوری تخمک تزریق می شود و پروژسترون در ارتباط است، هر دوی این ها می تواند هم به خاطر جنین در حال رشد و هم به دلیل تزریق hcg باشد. قرص های پروژسترون معمولا به خاطر ایجاد خستگی شدید مورد توجه قرار می گیرند. پروژسترون همچنین دمای بدن را بالا می برد و این موضوع ممکن است شما را بیش از حد معمول تنبل کند.

  • تهوع: این نشانه تا حدی با پروژسترون مشترک است به ویژه در حالت مصرف قرص آن، همچنین با مقادیر بالای hcg هم در ارتباط است. مقادیر بیش از حد طبیعی استروژن هم باعث بروز این عارضه می شوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 47 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...