دانشنامه فرزند

دلایل عدم موفقیت در عمل IVF
لقاح آزمایشگاهی

دانشنامه فرزند: یک تلاش نا موفق IVF می تواند از نظر مالی، جسمی و عاطفی ویران کننده باشد. شما سوالات زیادی برای تان پیش می آید و یک جواب می خواهید، چیزی که بتوانید در آینده آن را درست کنید اما در حقیقت علم پزشکی جواب همه سوالات را نمی داند.

  • ممکن است به طور کلی جنین ها کاشته نشده باشند. از رایج ترین دلایل کاشته نشدن جنین ها در رحم این است که رشد آن ها پیش از رسیدن به مرحله کاشت، متوقف شده است. هر چه پیرتر باشید، بیشتر احتمال بروز چنین اتفاقی وجود دارد اما توقف رشد جنین از رایج ترین علل از دست دادن جنین در تمام سنین است که حتی در لقاح طبیعی هم همین طور است.

  • جنین ها ابتدا شروع به کاشته شدن کردند و سپس متوقف شدند. معمولا این اتفاق زمانی رخ می دهد که جنین ها از نظر کروموزومی متفاوت باشند. تنها راه فهمیدن این نکته انجام آزمایش تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی است. این عمل پر هزینه است و همه کلینیک ها هم آن را انجام نمی دهند و هرگز باعث افزایش نرخ بارداری نمی شود.

  • ممکن است جنین ها در طول فرآیند رشد در آزمایشگاه یا در فرآیند انتقال آسیب دیده باشند. هر از چند گاهی، یک محیط کشت نامناسب که قبلا برای پرورش جنین های قبل از انتقال به کار گرفته شده باعث می شود جنین ها آن طور که باید رشد نکنند.

  • شاید رحم مشکلی داشته باشد. در دوران چرخه واقعی هیچ راهی برای آزمایش مخاط رحم وجود ندارد چون بیوپسی مخاط رحمی ممکن است به پوشش رحم صدمه بزند و در واقع جلوی کاشت را بگیرد اما می توانیم ضخامت پوشش را اندازه بگیریم تا مطمئن شویم حداقل 7 میلی متر است. در چنین شرایطی بررسی حفره اهمیت می یابد، برای اطمینان از این که فیبروم یا پولیپ که در کاشت مداخله می کند وجود نداشته باشد. با وجود این همیشه این احتمال وجود دارد که جنین ها نقطه نامناسبی در رحم پیدا کنند و نتوانند در آنجا کاشته شوند. اما حتی وقتی همه چیز به نظر خوب پیش می رود این احتمال وجود دارد که رحم منقبض شود و جنین ها را به نقطه ای ببرد که امکان کاشت آن ها در آنجا کم است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 22 کاربر 3.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...