دانشنامه فرزند

تشخیص کم یا ناکافی بودن شیر مادر

دانشنامه فرزند: گاهی ممکن است احساس کنید شیر شما برای فرزند تان کافی نیست و این موضوع او را دچار مشکل ساخته است. لیست زیر را بررسی کنید تا تشخیص دهید نگرانی شما صحیح بوده است یا خیر.

  • گریه های شدید در صورتی که شیر شما نا کافی باشد، کودک گریه های شدیدی ناشی از گرسنگی سر می دهد. برای دریافت معانی گریه ی نوزاد تان بهتر است مطالب گریه نوزادان سایت فرزند را مطالعه نمایید.

  • مک زدن ممکن است کودک دایما به پستان مادر مک بزند. گاهی چند مک می زند و پستان را رها می کند و گریه را آغاز می کند و گاهی در اثر مک زدن زیاد خسته شده و به خواب می رود.

  • درد های شدید شکمی در مواقعی که شیر شما ناکافی باشد کودک در نتیجه مک زدن به پستان خالی هوا می بلعد دچار درد های شدید شکمی می گردد.

  • استفراغ بلع زیاد هوا می تواند منجر به استفراغ کودک گردد.

  • یبوست یبوست در کودکانی که شیر کافی دریافت نمی کنند شایع است و رنگ مدفوع آن ها به صورت سبز و تیره همراه با بوی تند در می آید. دفعات مدفوع او نیز ممکن است کاهش یابد.

  • بی حالی پس از مدتی دچار علایم سو تغذیه از جمله از بین رفتن شادابی پوست و از دست دادن قدرت بدنی می گردند و حتی نمی توانند در اثر گرسنگی گریه کنند.

  • اضافه نشدن وزن همه ی مواردی که ذکر شد به تنهایی نشان دهنده ناکافی بودن شیر شما نیست و هر کدام می توانند علل مشکلات دیگری نیز باشند. بارز ترین علامت کمبود شیر اضافه نکردن وزن است. همه موارد ذکر شده در کنار لاغر شدن کودک می تواند دلیلی بر ناکافی بودن شیر شما باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 16 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...