دانشنامه فرزند

استفاده از انواع چای در دوران بارداری
چای در بارداری

دانشنامه فرزند: اغلب چای های دنیا سیاه، سفید یا سبز از برگ و گاهی جوانه این بوته کوچک به دست می آیند. اختلاف شان در این است که این برگ ها و یا جوانه ها قبل از خشک شدن چگونه عمل بیایند.

شاید یکی از گیج کننده ترین نگرانی های مرتبط با غذا در دوران بارداری چای باشد. دم کرده های گیاهی ساده ترین نوشیدنی به حساب می آیند چون معمولا کافئین ندارند البته حتی این هم در مورد همه گیاهان صدق نمی کند. تشخیص این که کدام چای گیاهی در بارداری بی خطر بوده و کدام خطر دارد کار دشواری است. استفاده در حد تعادل از اغلب چای های گیاهی خطری ندارند. پوست مرکبات، زنجبیل، نعناع، پوست پرتقال و میوه گل سرخ، چای برگ تمشک قرمز و بابونه در لیست سالم ترین ها هستند.

چای های رژیمی و چای های سم زدایی در دوران بارداری ممنوع هستند. این چای ها نه تنها باعث اسهال و دیگر عوارض کم آبی بدن می شوند بلکه دوران بارداری زمان مناسبی برای رژیم گرفتن یا سم زدایی نیست. چای گزنه، یونجه و ترشک آبی نیز در لیست چای های ممنوع برای این دوران قرار دارند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...