دانشنامه فرزند

با کودکی که بزرگ ترها را می زند چه باید کرد؟
زدن بزرگترها توسط کودک

دانشنامه فرزند: گاهی ممکن است کودک درخواست نامناسبی داشته باشد و در ازای آن پاسخ منفی از شما دریافت کند، در این صورت کودک عصبانی می شود و گاهی این عصبانیت منجر به زدن والدین توسط کودک می شود.

  • زدن بزرگ ترها تعرضی جدی است که به هیچ عنوان نباید ادامه پیدا کند. هر بار که کودک شما را زد او را از شانه هایش بگیرید و در چشم هایش نگاه کنید و با صدایی جدی و ناراضی بگویید "دیگر کسی را نزن، برو آنجا بشین"، کودک را به سوی صندلی یا محل دیگری برای نشستن هدایت کنید و بگویید " اینجا بشین تا بگویم کی می توانی بلند شوی". پس از چند دقیقه که هر دو آرام شدید اجازه دهید از جایش بلند شود. جمله کوتاهی برای تاکید بر موضوع بگویید اما از سخنرانی طولانی اجتناب ورزید. بسیار مهم است که هر بار که کودک شما را زد به طور مناسب به او واکنش نشان دهید.

  • اگر احساس می کنید فرزندتان برای جلب توجه شما را می زند توجهی که به دنبال آن است به او نشان ندهید. هر بار که شما را می زند با صدایی محکم و ناراضی بگویید "نزن" سپس برای مدتی کوتاه از او دور شوید. فرزندتان باید یاد بگیرد زدن شما باعث دور شدن تان می شود بنابراین به هدف خود از زدن نمی رسد.

  • کودکان کارهایی را انجام می دهند که شاهد آن باشند، پس هیچ گاه حتی به شوخی کسی را نزنید. اگر عادت دارید که گاهی به صورت بازی و سرگرمی اجازه دهید فرزندتان شما را بزند شاید او بین این رفتار همراه با شوخی و رفتار همراه با عصبانیت به دشواری تفاوت قایل شود. اگر فرزندتان مکررا دیگران را می زند بهتر است با مشاور یا درمانگر خانواده در مورد او مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...