دانشنامه فرزند

رفتار مناسب با کودک زورگو
کودک زورگو

دانشنامه فرزند: هنگامی که فردی به شما می گوید فرزندتان زورگویی کرده ممکن است در ابتدا کودکان دیگر یا بزرگ ترها را مقصر بدانید اما بهتر است با خودتان صادق باشید. اگر فرزندتان با روشی خشونت آمیز با دیگران برخورد می کند شاید بهتر باشد که به او کمک کنید تا نسبت به سایرین برخورد متقابل مثبتی داشته باشد.

  • به فرزندتان بر چسب زورگو نزنید. در مورد موضوعات خاصی که نشانه زورگویی است با او صحبت کنید. سعی کنید دلیل رفتار او را درک کنید. با او در مورد انواع مختلف روش های برخورد با دیگران همفکری کنید. راه های جدید کنترل برخورد با دیگران را به او بیاموزید. با هم نقش بازی کنید و برخورد صحیح را تمرین کنید.

  • اگر می خواهید فرزندتان را به دلیل خاص رفتاری مانند زدن کودک دیگر در مدرسه، تنبیه کنید در این کار بسیار دقت داشته باشید. فریاد کشیدن، کتک زدن یا تنبیه خشن تنها کودک را ترغیب می کند تا رفتار خشونت آمیز خود را ادامه دهد. سعی کنید مجازات هایی سازنده انتخاب کنید مانند انجام کارهای خانه یا نوشتن نامه معذرت خواهی برای کودکی که مورد اذیت او قرار گرفته است.

  • فرزندتان را از معاشرت با دوستانی که رفتاری خشونت آمیز دارند بر حذر دارید. عضویت در یک تیم یا گروه اغلب به کودک تجربه اجتماعی می دهد که شاید فاقد آن باشد.

  • فرزندتان را در یکی از کلاس های ورزش رزمی مناسب ثبت نام کنید. یک مربی خوب ورزش رزمی، اعتماد همراه با آرامش را به فرزندتان القا می کند. قبل از ثبت نام او در کلاس با مربی صحبت کنید و به او بگویید چه چیزی در مورد رفتار فرزندتان برای تان مهم است و شما می خواهید از شرکت او در این کلاس به چه هدفی برسید.

  • اگر فرزندتان همواره یک الگوی خشونت را از خود بروز می دهد ممکن است دیگر رفتارهای منفی را نیز مرتکب شود. احتمال دارد نشانه هایی از عزت نفس پایین، داشتن مشکل در مدرسه، تنها بودن به مدت طولانی و مشکل داشتن در کنترل خشم خود را نیز بروز دهد. در این صورت بهتر است مشاوری حرفه ای برای فرزندتان بیابید تا دلیل این رفتار ها را پیدا کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...