دانشنامه فرزند

تشخیص کافی بودن شیر از ظاهر پستان

دانشنامه فرزند: بسیاری از مادران نگران ناکافی بودن شیر خود هستند و به دنبال پیدا کردن علامتی از وجود مشکل در خود می گردند. اما آیا از روی ظاهر سینه و یا ظاهر شیر می توان به کافی یا ناکافی بودن شیر اطمینان کرد؟

ظاهر سینه

در هفته اول و دوم پس از تولد نوزاد، به علت تغییرات و بزرگ شدن غدد مترشحه پستان، ممکن است احساس کنید سینه های تان کاملا پر و سفت می باشد، ولی بعد از مدتی نرم تر و افتاده تر می گردند. این موضوع دلیل بر کاهش میزان شیر شما نمی باشد. حتی در آن زمانی که سینه ها نرم تر و کوچک تر می گردند، تولید و ذخیره شیر در سینه بیشتر نیز می شود. نوزاد می تواند از پستانی که شما تصور می کنید خالی است میزان 180 گرم شیر بمکد. نتیجه می گیریم ظاهر سینه نمی تواند معیار مناسبی برای میزان شیر درون آن باشد.

رنگ و شکل ظاهری شیر

شیر هر مادری می تواند با شیر مادران دیگر متفاوت باشد. حتی ترکیبات شیر شما ممکن است از زمانی تا زمان دیگر یکسان نباشد. شیر مادران به طور معمول کمی به رنگ آبی و رقیق تر از شیر گاو به نظر می رسد، اما هیچ کدام این ها دال بر کافی یا نا کافی بودن شیر در سینه شما نمی باشد، پس بهتر است برای تشخیص کافی بودن شیر خود علایم دیگری را جستجو کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 35 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...