دانشنامه فرزند

فرزندم هر چیزی می بیند می خواهد
زیاده خواهی کودک

دانشنامه فرزند: فرزندتان معمولا با درخواستی آرام شروع می کند سپس نق می زند، گریه می کند و حتی با رفتاری بد التماس و درخواست می کند. کودکان می توانند یاد بگیرند که با نگاه کردن به چیزهای زیبا، بدون احساس تملک آن ها لذت ببرند.

  • قبل از رفتن به فروشگاه به فرزندتان بگویید چه چیزهایی را می خرید و چه چیزهایی را نمی خرید. اگر هنگام خرید کفش فرزندتان درخواست پیراهن کرد به او یادآوری کنید که: "این پیراهن خیلی قشنگ است اما به یاد داشته باش ما آمده ایم کفش بخریم نه پیراهن."

  • علاقه فرزندتان به چیزهای زیبا را تصدیق کنید. "وای، چه بازی عالی ای، به نظرم خیلی جالب است"، ولی در ادامه بدون سرزنش کردن فرزندتان بگویید که چرا آن را نمی خرید. مثلا "امروز می خواهیم برای دختر عمه ات هدیه بخریم."

  • فهرستی دلخواه برای فرزندتان تهیه کنید و آن را همراه خود داشته باشید هر گاه کودک درخواستی داشت آن را به فهرست اضافه کنید و بگویید "من آن را به فهرست خواسته های تو اضافه می کنم." به این ترتیب وقتی ماه آینده می خواهم برایت کادوی تولد بخرم آن را به یاد خواهم داشت.

  • برای علاقه فرزندتان به داشتن چیزهای جدید ارزش قایل شوید و جمله جالبی بگویید مثلا "آیا عالی نبود صاحب فروشگاه به ما می گفت می توانیم سبدمان را مجانی با هر چیزی که دوست داریم پر کنیم؟" در نتیجه بازی خیالی جالبی خواهید داشت.

  • هیچ گاه نگویید "ما آن قدر پول نداریم" بلکه حرفی بزنید که چیزی در مورد مدیریت پول به فرزندتان بیاموزید مثلا این "کفش ها خیلی قشنگ هستند اما ما نمی خواهیم انقدر پول برای یک جفت کفش بدهیم آن هم وقتی که می توانیم با قیمت کمتر کفش خوبی پیدا کنیم."

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...