مصرف کلم پیچ در دوران بارداری

کلم پیچ

دانشنامه فرزند: کلم پیچ یکی از سبزیجات برگدار سبز است که برای دوران بارداری شما ایده آل است. کلم پیچ، اسفناج، کلم برگ سبز، برگ شلغم یا چغندر و برگ خردل برای بدن مفید بوده و باید در برنامه غذایی تان جایی داشته باشند.

کلم پیچ و همه انواع کلم ها مانند بروکلی، کلم گل و ... به خاطر داشتن مواد گوگردار سلامتی بخش سولفوررانین فیتونوترینت است که مورد توجه همگان قرار گرفته اند. هنگامی که کلم پیچ خرد شده یا جویده می شود سولفوررافین تشکیل می شود. سولفوررافین کبد را تحریک کرده تا آنزیم هایی تولید کند که مواد شیمیایی سرطان زا را بی اثر و خنثی کند. کلم پیچ سرشار از منگز است. منگز جز اصلی آنزیم آنتی اکسیدان مهمی به نام سوپراکسید دیسموتاز است این آنزیم فقط در داخل سلول های میتوکندری (تولید کننده انرژی) یافت می شوند که در حین تولید انرژی از آسیب رادیکال های آزاد تولید شده جلوگیری می کند.

اگر جنین تان دختر باشد، تخمدان های او در سه ماهه دوم بارداری شروع به تولید میلیون ها تخمک می کنند که با تولد تشکیل شده و در طول سال های باروری او را قادر خواهد ساخت بچه دار شود. کلم پیچ ممکن است از سرطان تخمدان ها جلوگیری کند و در نتیجه یکی از سالم ترین غذاها برای دوران بارداری است و برای آینده دختر شما ضرورت بیشتری پیدا می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان