دانشنامه فرزند

مصرف دم کرده بابونه در دوران بارداری
دم کرده بابونه

دانشنامه فرزند: بابونه یک چای علفی است که باعث آرامش می شود که برای دوران بارداری مناسب اما مانند همه غذاها، اعتدال در مصرف آن تاکید می شود.

نوشیدن یک فنجان چای بابونه فواید غذایی دارد یکی این که عمده آن آب است و شما در دوران بارداری به آب زیاد نیاز دارید به خصوص اگر در نواحی گرم زندگی کرده و یا این که ورزش می کنید. همچنین مقداری ویتامین و مواد معدنی نیز در بابونه هست از جمله ویتامین A، آهن، منگنز، مس، روی و منیزیم. هر فنجان چای بابونه دارای 0.2 میلی گرم آهن یعنی حدود یک درصد نیاز روزانه شما است. آهن در افزایش احساس انرژی در دوران بارداری مفید است، همچنین چای بابونه دارای مس است که به جذب آهن کمک کرده و توانایی ورود آهن به بدن را افزایش می دهد. حدود یک درصد نیاز روزانه شما به پتاسیم، منیزیم، منگنز، مس و روی در یک فنجان چای بابونه هست. این مقدار ناچیزی از مواد معدنی عمده پتاسیم و منیزیم است ولی راه خوبی برای جذب مواد معدنی کم مصرف روی، مس و منگنز در رژیم غذایی است. روی و منگنز در صدها واکنش آنزیم های بدن درگیر بوده و آن ها را فعال نگه می دارد. روی همچنین برای رشد و نمو جنین، حمل ویتامین A و بهبود زخم ها مورد نیاز است.

با پیشرفت بارداری شکم شما بزرگ تر می شود و شب ها باعث ناراحتی تان می گردد. اگر بی خوابی برای تان مشکل ساز شده بابونه می تواند شما را آرام نموده و راحت به خواب ببرد. می توانید از چای بابونه و نعناع استفاده کنید که باعث آرامش می شود و لوله گوارش را تسکین داده و احساس راحتی را افزایش می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 27 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...