دانشنامه فرزند

پونه
پونه

دانشنامه فرزند: پونه متعلق به خانواده نعناع و به شکل بوته های کوتاهی در روی زمین می روید. پونه بوی تندی شبیه به نعناع دارد. پونه دارای طبیعت گرم و خشک می باشد و نشاط آور است.

این گیاه یک آنتی بیوتیک قوی است و در درمان ناراحتی های دستگاه تنفس موثر است. پونه خاصیت ضد سم، ضد درد، ضد تهوع و ضد اسهال دارد و در آرام ساختن دردهای معده و روده ناشی از مسمومیت مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف چای پونه کوهی در سردردهای ناشی از سرماخوردگی به ویژه سینوزیت اثر آرام کننده دارد. مصرف پونه کوهی کار روده ها را منظم می کند و بی اشتهایی را تسکین می دهد و برای ناراحتی های کبدی بسیار موثر است.

دم کرده پونه برای اسهال، اسهال خونی و اسهال باسیلی و همچنین ناراحتی های عصبی اختلالات گوارشی مفید و موثر است. اگر گاهی پس از مصرف غذا در معده احساس سنگینی نمودید و یا ترش کردید می توانید از این دم کرده استفاده کنید. برای رفع سردرد و دیگر ناراحتی ها می توان روزانه سه تا چهار فنجان از چای پونه مصرف کرد. برای هر فنجان مقدار یک قاشق مربا خوری از پودر برگ های این گیاه را در آب جوش ریخته به مدت 15 دقیقه دم کرده سپس با کمی نبات یا شکر قهوه ای میل کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خانه» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...