دانشنامه فرزند

اقدام خانگی: تحریک اشتهای کودک
تحریک اشتهای کودک

دانشنامه فرزند: کودکی که از خوردن غذا اکراه دارد یا اشتهای خود را از دست داده است ممکن است نیاز به مقداری تشویق داشته باشد.

  • اگر بی اشتهایی در اثر بیماری است، کودک را مجبور به خوردن نکنید. کودکی که بیمار است ممکن است فقط مایعات بخواهد، ماست و بستنی درد گلو را التیام می بخشد و تا حدی مواد غذایی مورد نیاز بدن را تامین می کند.

  • اگر کودک خیلی کوچک است بهتر است کمی خلاقیت به خرج دهید، مثلا با درست کردن و تزیین غذا به شکل های مختلف که برای کودک آشنا هستند یا «قطار بازی» یا «هواپیما بازی» غذا خوردن را به زمانی مفرح برای کودک تبدیل کنید.

  • میزان غذایی که کودک می خورد به اندازه شما نیست و انتظار اشتباه نباید از کودک داشت. پنج یا شش وعده غذا با حجم کمتر ممکن است برای دستگاه گوارش بلوغ نیافته کودک و سوخت و ساز فعال بدن او مناسب تر باشد.

  • سعی کنید کودک از هر دو گروه غذاها به مقدار مناسب بخورد. غذاهای "هله و هوله" را از برنامه غذایی کودک حذف کنید و تغذیه سالم را جایگزین نمایید.

  • اگر فرزندتان در مورد غذاها بهانه گیری می کند ممکن است با ارائه مقادیر کمی از چندین نوع غذای متنوع بتوانید او را به غذا خوردن تشویق کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «راهنمای سلامتی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...