دانشنامه فرزند

شش ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: ویتامین D از روز اول به عنوان یک مکمل برای نوزادان شیر خوار و کودکانی که کمتر از 900 گرم شیر خشک در روز می خورند، توصیه می شود. زیرا تنها مقدار کمی ویتامین D از طریق شیر مادر منتقل می شود. این ویتامین از طریق نور خورشید قابل انتقال است، اما بهتر است کودکان را در بدو تولد به علت داشتن پوست فوق العاده نازک و ظریف کمتر در معرض آفتاب قرار دهید.

رشد فرزند شما

کودک شما اشیا را از دستی به دست دیگر جا به جا می کند. اما تا زمانی که 2 تا 3 ساله شود نمی توانید بگویید که چپ دست است یا راست دست.
چپ یا راست دست بودن کودک قبل از تولد تعیین می شود. پس کودک را به استفاده از یک دست هنگامی که او تمایل به استفاده از دست دیگر دارد مجبور نکنید. این اجبار می تواند منجر به مشکلاتی در هماهنگی چشم و دست، کاهش مهارت های او و ناخوانا شدن دست خط اش گردد.

زندگی شما: مقایسه فرزند تان با دیگران

تصور پدر و مادری که دزدکی کودک دوست شان را که در فروشگاه راه می رود نگاه نکنند، سخت است. هنگامی که شما درباره کودکی که توانایی های پیشرفته تری دارد می شنوید، طبیعی است که نگران شوید و یا حتی متعجب گردید که آیا همه چیز درباره کودک تان درست است یا خیر.
این طرز تفکر کاملا اشتباه است، سرعت رشد و نمو هر کودک می تواند متفاوت از دیگری باشد. به خصوص در حدود 6 ماهگی که برخی از کودکان پیشرفت قابل توجهی در رشد جسمانی و گفتاری پیدا می کنند.
اگر شما در مورد رشد نوزاد خود نگرانید، بهتر است سری به جداول زمان طبیعی رشد در سایت فرزند بزنید. این جداول یک راهنمای کلی هستند اگر کودک شما از جدول زمانی منحرف شد، شاید در حال تمرکز برای تقویت یک مهارت دیگر است و تنها به کمی زمان بیشتر احتیاج دارد.
کاهش رشد در یک زمینه دلیل بر تاخیر در رشد و نمو کلی او نیست، اما اگر به غرایز خود مطمئنید و هنوز هم نگران هستید بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شش ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 21 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...