دانشنامه فرزند

شش ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: تا چند هفته پیش کودک در مورد وجود داشتن یا نداشتن خرس عروسکی خود هیچ ایده ای نداشت. اما اکنون همه چیز تغییر کرده و او در حال حاضر مفهوم تداوم اشیا را درک می کند. به همین دلیل او دوست دارد زیر چشمی همه جا را به دنبال اشیا پنهان شده بگردد. به دنبال اشیا پنهان گشتن می تواند یک بازی فکری مناسب برای او باشد.

رشد فرزند شما

به زودی کودک شما هنگامی که شما مشغول غذا خوردن هستید، شروع به ربودن غذا از بشقاب تان به وسیله انگشتانش و امتحان کردن آن بر می آید. کودک را بر روی صندلی پایه بلند غذا قرار دهید و به اندازه 4 یا 5 انگشت غذا برای او در یک بشقاب نشکن بگذارید.
کودک تان ممکن است اشتهای خوبی داشته باشد اما دندان ندارد. بنابراین برای شروع، غذا هایی که می تواند آن ها را با لثه خود بجود و یا در دهان خود حل کند به او بدهید. همان طور که او به رشد خود ادامه می دهد شما می توانید غذا با تکه های بزرگ تر را به او بدهید.

زندگی شما: اختصاص زمان به خودتان

برای بسیاری از مادران جدید، آخرین اولویت گزینه «من» است. مراقبت از نوزاد، نگه داشتن شغل و داشتن خانواده در اولویت قرار دارند. اما بهتر است برای خود اهمیت بیشتری قایل شوید، زیرا اگر این کار را انجام ندهید، باقی عمر برای تان سخت تر می شود. این موضوع، مثل تلاش برای راه اندازی یک ماشین بدون بنزین است.
از آن جایی که شما نمی توانید ساعتی به روز خود اضافه کنید، پس بهتر است زمانی را برای خود آزاد نمایید. یک راه برای پیدا کردن زمان، کشف راه کار هایی است که بتوانید برخی فعالیت های روزانه خود را کوتاه کنید. مثلا غذا را برای وعده های بیشتر آماده کنید و در فریزر قرار دهید. از فروشگاه های مواد غذایی، غذا های آماده تهیه کنید. اگر پاکیزگی خانه تان به اندازه استاندارد های گذشته خود نیست نگران نباشید. اگر احتیاج به کمک دارید، از دیگران یاری بطلبید. کار گروهی می تواند فشار های وارد بر شما را کاهش دهد. مراقبت از نوزاد نیاز بدیهی به تقسیم کار دارد.

یک فعالیت را برای خود تان مانند کلاس ورزش یا ناهار با یک دوست به طور منظم در جدول برنامه روزانه خود جای دهید. یاد بگیرید که بهترین استفاده را از زمان های استراحت خود ببرید. یک لیست از فعالیت های خود تان مانند مطالعه، بافتنی و گشت و گذار در سایت فرزند تهیه کنید. با پدر و مادر های دیگر صحبت کنید و راه کار های آن ها را برای صرفه جویی در وقت جویا شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شش ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 18 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...