دانشنامه فرزند

طریقه شستن لباس های نوزاد
شستن لباس نوزاد

دانشنامه فرزند: توصیه می شود پارچه های تهیه شده از الیاف مصنوعی در تماس مستقیم با پوست نوزاد نباشد. بهتر است لباس هایی صد در صد نخی یا پشمی برای سیسمونی نوزاد تهیه کنید.

  • لباس های نخی: ساده ترین راه شست و شوی این لباس ها با ماشین لباسشویی است. برای شست و شوی با دست از صابون های قالبی استفاده کنید و خوب آن ها را آبکشی نمایید. اگر از مایع سفیدکننده استفاده کردید باید لباس ها را بیشتر آب بکشید. سعی کنید از مواد شوینده بسیار قوی که ممکن است باعث التهاب پوست نوزاد شود بپرهیزید، استفاده از مواد نرم کننده هم به همین دلیل توصیه نمی شود.

  • لباس های پشمی: اغلب لباس های پشمی را هم می توانید در ماشین لباسشویی و البته با درجه حرارت کم بشویید. ولی برخی از مادران برای این که مطمئن باشند نسوج پشم به هم نمی رود و لباس تنگ نمی شود، ترجیح می دهند لباس های پشمی را با دست بشویند. لباس های پشمی را با آب ولرم بشویید، برای آبکشی آن ها را با دست فشار دهید ولی نچلانید. لباس ها را دو یا سه بار در آب ولرم آب بکشید، سپس آن ها را در حوله بپیچید (یا در ماشین لباسشویی قرار دهید) و آب شان را بگیرید و روی سطحی صاف پهن کنید تا خشک شوند. سرانجام اگر لازم بود لباس نم دار را با اتوی بخار اتو کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «لوازم نگهداری» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...