دانشنامه فرزند

لوازم تخت خواب اتاق نوزاد
تخت کودک

دانشنامه فرزند: برای خواباندن کودک بین گهواره سنتی یا یک تخت چوبی واقعی حق انتخاب دارید. اگر هنوز هیچ یک را تهیه نکرده اید و برای خرید مردد هستید بهتر است تخت خواب بخرید. نوزاد بیش از چند ماه در گهواره نمی خوابد ولی تا دو سالگی می تواند توی تخت بخوابد.

در تخت کودک تشک مستقیما روی چارچوبی ساده قرار گیرد. تشک انتخابی شما باید سفت و درست به اندازه تخت باشد تا خطر اینکه نوزاد بین لبه تشک و دیواره تخت گیر کند به وجود نیاید. می توانید روی تشک پارچه ای بکشید که رطوبت در آن نفوذ نکند و نرم و راحت باشد یا اینکه روکشی پلاستیکی روی تشک بکشید و روی آن پارچه ای از جنس کتان پهن کنید و بعد ملحفه بیندازید.

اگر تخت نرده دارد پارچه نخی نرمی از داخل دور تا دور نرده ها بکشید. کودکان دوست دارند سرشان به کناره تخت بچسبد. این پارچه همچنین مانع از آن می شود که پای کودک لای نرده های تخت گیر کند. می توانید از متکاهایی که به شکل سوسیس دراز هستند دور تا دور تخت کودک قرار دهید و اطراف نوزاد فضایی گرم و نرم درست کنید.

بالش، پتو یا لحاف در تخت نوزاد قرار ندهید. اشیا یا خرس های مخملی در تخت کودک باید محدود باشد. برای پوشش فرزندتان از کیسه خواب مخصوص کودکان استفاده کنید. این کیسه خواب ها کوچک و با حلقه آستین می باشند که می توانید روی لباس خواب تنش کنید. اگر فرزندتان در تابستان به دنیا می آید بهتر است برایش پشه بند تهیه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «لوازم نگهداری» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...