دانشنامه فرزند

تهوع و سرگیجه کودکان در سفر
کودک در ماشین

دانشنامه فرزند: مبتلا شدن کودک به حالت تهوع در اتومبیل موضوع رایجی است. قبل از آغاز سفر نکات زیر را رعایت کنید اما با وجود همه پیش گیری ها برای موقعیت احتمالی بالا آوردن کودک کیسه ای پلاستیکی همراه تان بردارید.

  • به کودک خود آرامش بدهید. سخن گفتن درباره حالت تهوع یا ناراحتی او، سرزنش کردنش و خلاصه هر چیزی که او را عصبی کند باعث بدتر شدن حال کودک می شود.

  • ناشتا سفر کردن به این دلیل که روز پیش یا همان روز کودک پرخوری کرده است یا سر کشیدن عجولانه یک فنجان شیر کاکائو به همراه نان تست در حالت هیجان پیش از سفر هم از دلایل ایجاد حالت تهوع است. لازم است قبل از سفر غذایی مغذی ولی سبک به فرزندتان بدهید.

  • در اتومبیل سیگار نکشید. بوی سیگار باعث بدتر شدن حال نه تنها کودکان بلکه همه افراد می شود و فضای محدود داخل اتومبیل بر شدت پیامدهای ناشی از دود سیگار دیگران می افزاید.

  • می توانید نیم تا یک ساعت پیش از شروع سفر داروهایی مانند نوروتامین یا درامامین به کودک بدهید. پزشک یا داروخانه مقدار مصرف آن را به شما می گویند. اگر فرزندتان تمایلی به خوردن دارو ندارد می توانید قرص را در عسل یا خوراکی دیگری پنهان کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ایمنی و حفاظت» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

در حال بارگذاری ...